В Росії батьки-сектанти забороняють переливати кров дитині. Відео

У Хабаровську розігралася релігійно-медична драма, що, як стверджують лікарі, може коштувати здоров'я, а у випадку ускладнень і життя 8-річній дівчинці. Її батьки відвідують громаду «Свідків Ієгови» і забороняють перелити дитині кров, тому що по канонах цієї організації подібне медичне втручання неприпустимо. Кореспондент НТВ Ілля Гудков з'ясував, що якщо ця історія одержить розвиток у юридичній площині, то з'явиться підстава для заборони діяльності «Свідків Ієгови» у регіоні.

8-річня Діана Плотнікова, побачивши камери, намагається посміхатися, але це дається їй на превелику силу. У маленької пацієнтки важкий діагноз - опік 50 % тіла. Його вона одержала під час нещасного випадку. Для успішного лікування потрібне переливання крові, але батьки категорично проти.

- Якщо імунітет у людини сильний, то він видереться й без переливання крові, тобто самостійно, - каже батько дівчинки Валентин Плотніков. - Але якщо імунітет слабкий, то переливання крові буде й зовсім згубне.

Батьки дівчинки дотримуються релігійного навчання, що забороняє переливати кров. Вони відвідують організацію «Свідки Ієгови». Ніякі доводи лікарів чоловіки не приймають, сімейна пара навіть написала офіційну відмову, а лікарям пригрозила судом, якщо ті їх ослухаються. Працівники лікарні переконання батьків не розділяють, але поки волю законних представників не порушують і дають препарати-замінники крові, ефективність яких набагато нижче. Медики уважно стежать за станом дитини й у випадку гострої потреби обіцяють зробити все можливе для порятунку життя дівчинки.

- Є ситуації, коли на рішення залишаються хвилини, - говорить головний лікар Хабаровської крайової клінічної лікарні №2 Кирило Пошатаєв. - Думаю, що в такі моменти будь-який лікар для себе приймає єдино вірне рішення. У цьому випадку, щоб зберегти життя, пацієнтові необхідне переливання плазми. Коли ціна питання - життя пацієнта, я думаю, ніхто не буде згадувати, з якої конфесії хто походить. А там вже суд розбереться.

Гучною історією Діани Плотніковой зацікавилася крайова прокуратура. Зараз співробітники збирають всю інформацію. На Далекому Сході поки був один подібний випадок. На Камчатці дитині було потрібно переливання крові, родичі по релігійних мотивах відмовилися. Медики звернулися в прокуратуру і суд, а влада дала офіційний дозвіл. Працівники готові підтримати лікарів, якщо ті звернуться до них з офіційною заявою. А от відносно релігійної організації можуть бути застосовані тверді санкції. Закон це допускає.

- У федеральному законі «Про свободу совісті і релігійні об'єднання» зазначено, що заклики до відмови по релігійних мотивах від надання медичної допомоги особам, що перебувають у небезпечному для життя й здоров'я стані, є підставою для ліквідації даної релігійної організації, - розповіла виконуюча обов'язки начальника відділу прокуратури Хабаровського краю Людмила Потапова.

Поки дорослі розбираються в юридичних тонкостях і релігійних навчаннях, маленька Діана будує плани на майбутнє. Вона намагається не згадувати подробиці того нещасливого дня і мріє якнайшвидше покинути лікарняну палату.

- Думаю, як потрапити додому, - зізнається Діана Плотникова. - Нудьгую по всім.

Фахівці з вивчення релігій вважають організацію «Свідки Ієгови» різновидом протестантизму або християнською сектою, адепти якої заперечують і догмати християнства, і багато цивільних норм. Зокрема, вони не приймають медичну допомогу, і в першу чергу це стосується переливання будь-яких складових крові. Добровільно прирікаючи себе на смерть, щорічно гинуть сотні людей...

У різні роки й у багатьох регіонах нашої країни ця секта заборонялася. Один з найгучніших процесів пройшов у Москві. Він почався у вересні 1998 року, після чого справа кілька разів переглядалася. В 2004 році рішенням Головинського суду московська громада «Свідків Ієгови» була ліквідована з наступним формулюванням: «діяльність організації розпалює релігійну ворожнечу, схиляє важко хворих людей до відмови від медичної допомоги і руйнує родину». 
15 февраля 2009
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Росія. Рязанський Центр протидії екстремізму вилучив у сектантів заборонену літературу
  • Історія дійсно повторюється
  • «Опоганення» медициною
  • Запоріжжя. Центр «Діалог»: рятуємо запорізьких дітей від домагань сектантів
  • Росія. У Петропавловську-Камчатському «Залу Царств» не буде
  • nadiia
    А что будет с этой 8-летней девочкой,когда она вырастет с такими родителями...Я имею ввиду ее взгляды на жизнь вообще.искренне жаль людей
    21 февраля 2009 17:22