«Церква Сатани» домагається введення уроків окультизму в школах США

«Церква Сатани» домагається введення уроків окультизму в школах СШААмериканська «Церква Сатани» вимагає рівноправності з іншими релігійними культами. Зокрема, сатаністи наполягають на своїх правах вести уроки окультизму в школах, оскільки Конституцією США гарантована свобода релігійних поглядів.

На думку адептів секти, якщо в американських школах є місце для занять з вивчення католицької, християнської, мусульманської та іншої літератури, то повинно знайтися і для їх уроків, адже діти «мають право розвиватися різнобічно». Законодавчо це дійсно так, але ряд консервативних політиків і самі батьки виступають категорично проти такого рішення.

До речі, у багатьох американських школах вже функціонують своєрідні клуби за інтересами під назвою «Позакласний сатана». Самі послідовники Антона Лавея підкреслюють, що на заняттях в цих клубах не змушують дітей поклонятися дияволу, а розповідають їм, як захиститися від впливу та впливу проповідників інших релігій і сект. У секти Лавея також є окремий сайт, на якому розміщені матеріали подібної тематики.

Один з представників «Церкви Сатани» Люсьєн Грівз («паспортне» ім'я Даг Меснер) відзначає бажання дати зрозуміти дітям, що, наприклад, християнство є лише однією з точок зору. Себе ж і своїх прихильників він не вважає дияволопоклонниками і називає сатану «метафоричною конструкцією для розуміння поняття тиранії», а в гуртках діти нібито займаються «науковими експериментами, арт-проектами, творчістю, вивченням здорового способу життя».

Швидше за все, чиновникам та працівникам освітньої системи буде складно обґрунтувати відмову в додаткових годинах для дитячих лекцій, тому експерти вважають, що судове рішення з цього питання будуть максимально затягувати. Батьки ж налаштовані вкрай категорично і навіть погрожують застосувати силу проти сатаністів, якщо влада все ж підуть назустріч їхнім вимогам.

А ось голосування на сайті «Вашингтон пост» демонструє, що у шкільних уроків сатанізму чимало шанувальників - за них проголосували не менше половини опитаних. Така симпатія до «Церкви Сатани» обґрунтована недавнім рішенням американської судової системи дозволити євангельської секті «Блага вість» проводити уроки в початкових школах. Тепер значна частина американців переконана, що забороняти їх іншим сектам просто несправедливо.

«Церкву Сатани» («The Church of Satan») заснував в 1966 р. в США Антон Шандор Лавей (Anton Szandor Lavey). Основу віровчення секти Лавей виклав в творах «Сатанинська Біблія», «Досконала відьма», «Сатанинські ритуали», «Щоденник диявола». В цілому ідеологія цієї секти проповідує егоїзм як вище благо для людини, саморозвиток в особистих інтересах і зневага до «нав'язаної» християнської моралі. Секта заборонена в деяких країнах як екстремістська (зокрема, в Киргизії, Казахстані і деяких країнах Шанхайського співробітництва).
 
5 августа 2016
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • У перестрілці адептів секти «Свадхін» з поліцією загинули 24 людини
  • Спецназ проти сектантів
  • Запоріжжя. Центр «Діалог»: рятуємо запорізьких дітей від домагань сектантів
  • Конституційний суд Росії відмовив саєнтологічної секті у розгляді скарги
  • Бомбардування любов'ю
  •