Історія дійсно повторюється

Історія дійсно повторюєтьсяНаприкінці лютого-початку березня представниками секти «Свідків Ієгови» у Росії від Чукотки до Калінінграда була проведена широкомасштабна акція, у ході якої по всій країні на вулицях міст і сіл єговістами була роздана маса листівок за назвою «Історія повторюється? Питання до росіян». У цій листівці єговісти вкрай невміло намагалися взяти під сумнів правочинність висунутих проти них обвинувачень у релігійному екстремізмі, пропаганді релігійної переваги і винятковості.

Нагадаємо, що в 2008 р. «Свідки Ієгови» своєю настирливістю й безпардонністю, вкупі з образливими випадами на адресу представників традиційних для Росії релігій, настільки «дістали» жителів Таганрогу і прилеглих сіл, що в органи прокуратури буквально посипалися заяви із проханням припинити діяльність послідовників цієї секти, спрямовані на розпалення міжрелігійної ворожнечі. Прокуратурою Ростовської області була порушена кримінальна справа.

Ростовський обласний суд, вивчивши всі матеріали і заслухавши показання свідків, 11 вересня 2009 р. виніс рішення про ліквідацію місцевої релігійної організації «Свідків Ієгови» і заборону її діяльності на території Таганрога, Некліновського і Матвєєво-Курганського районів Ростовської області. 8 грудня 2009 р. Верховний суд Російської Федерації в повному обсязі підтвердив рішення Ростовського обласного суду.

Здавалося б, після цього таганрожці змогли спокійно зітхнути й не переживати, що на вулиці хтось вчепиться в рукав з питанням «А чи знаєте ви, як правильно кличуть Бога?» або що хтось почне ломитися у двері із провокаційними питаннями на зразок «Чи потрібна Росії армія і чи може уряд Росії вирішити існуючі проблеми?» Але не тут-то було. На цілком законне і обґрунтоване рішення Верховного суду Росії «Свідки Ієгови» відповіли серією нових провокацій.

Проігнорувавши рішення суду, таганрозькі «Свідки» продовжили збиратися у своєму «Залі Царства» по вул. Бакинської, 52а і заодно, у властивій собі манері, дошкуляти жителям міста. Мешканці прилеглих до «Залу Царства» будинків щиро дивувалися, куди дивляться правоохоронні органи і служба судових приставів (тому що три місяці в місті безперешкодно продовжує діяти, поширювати літературу і зазивати на свої збори організація, визнані судом екстремістської).

Кульмінацією цього неподобства стала акція по роздачі вищезгаданих листівок. Їх совали в поштові скриньки, роздавали на вулицях, а на площі перед Старим вокзалом у Таганрозі навіть розгулювала людина з мегафоном, кричачи на всю площу про нові репресії, що нібито організовані проти ні в чому не винних «Свідків Ієгови».

У міліцію і у місцевий Релігіознавчий інформаційно-консультативний центр, на телефон чергового в козачій управі та у редакції міських газет надходили дзвінки громадян, які запитували, як все це неподобство розуміти? Розуміти це, зрозуміло, треба як сплановану керівництвом секти відверту провокацію.

Зміст розповсюджуваної листівки не витримує ніякої критики. Вона здатна справити враження хіба що на, інопланетянина, що звалився с неба і ні сном ні духом не відає, хто такі «Свідки Ієгови», і тому здатен повірити в те, що їх за щось незаслужено покарали. Правдою із всієї листівки є тільки її заголовок «Історія повторюється?». Так, повторюється, і буде повторюватися знову й знову, тому що жодна держава, яка ставить перед собою такі завдання, як безпека, стабільність, незалежність і т.д., не зможе миритися з діяльністю сект, подібних «Свідкам Ієгови».

Єговісти намагаються брехати, що у Радянській Росії і у нацистській Німеччині їх переслідували нібито за віру. Причина ж зовсім в іншому, а саме у вже чисто політичних поглядах, які виникають із їхньої релігійної ідеології. У нацистській Німеччині, зрозуміло, переслідуванням піддалися всі, хто відмовлявся йти на фронт і, на додачу до всього, чий управлінський центр перебував на території супротивника - у США (у Бруклині, на той час пригороді Нью-Йорка).

Але не вітали їх по обох сторони фронту. У США в цей же час у в'язницях відсиджувалися, ухиляючись від призову в діючу армію, чотири тисячі «Свідків Ієгови». У Радянському Союзі в роки «холодної війни» теж нікому не була потрібна організація, керована з території Сполучених Штатів. Незважаючи на все це, «Керівна корпорація», яка знаходиться у США, прекрасно розуміючи, що діяльності єговістів у Німеччині і Радянському Союзі, м'яко кажучи, не раді, продовжувала жадати від рядових членів секти в цих країнах збільшення числа годин, витрачених на поширення свого вчення, а простіше говорячи, свідомо штовхала своїх послідовників на неприємності із владою.

Те ж саме повторилося й зараз. Керівництво організувало акцію і погнало рядових членів на вулиці міста, у якому діяльність цієї релігійної організації заборонена. У результаті, на цілком законних підставах, співробітниками правоохоронних органів у Таганрозі і околицях були затримані близько 60 «Свідків Ієгови». Якщо з ними обійдуться за всією строгістю закону, то затримані можуть бути, як мінімум, оштрафовані на значні суми.

На завершення хотілося б звернути увагу на ще один немаловажний факт. Ввечері 1 березня таганрозькі судові пристави прийшли до будинку «Залу Царства» на вул. Бакинської, де у цей час проходили чергові збори «Свідків». Судові пристави, демонструючи вершини ввічливості й терплячості, дали єговістам закінчити свій захід, і лише після цього, знявши показання лічильників і провівши всі інші необхідні процедури, опечатали будинок. У якій іншій цивілізованій країні прокуратура і служба судових приставів так довго «нянькалась» би з організацією, яку Верховний Суд визнав екстремістською? Але зрозуміло одне. У таганрозьких «Свідків Ієгови» немає ані найменшого морального права оголошувати себе мучениками за віру.

Історія дійсно повторюється

Володимир Сторчак
 
9 апреля 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • В Азербайджані затримані «Свідки Ієгови»
  • Росія. Рязанський Центр протидії екстремізму вилучив у сектантів заборонену літературу
  • Росія. У Петропавловську-Камчатському «Залу Царств» не буде
  • Хто культивує сектантів у Росії
  • В Росії батьки-сектанти забороняють переливати кров дитині. Відео
  •