Погроза для національної безпеки від діяльності тоталітарних релігійних і псевдорелігійних сект

(відкритий лист до Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва)

Погроза для національної безпеки від діяльності тоталітарних релігійних і псевдорелігійних сектЗараз у Москві й на території Росії діють десятки релігійних і псевдорелігійних сект і організацій, які, як правило, протиставляють себе як традиційним для Росії, так і загальновизнаним у світі релігійним конфесіям і деномінаціям. Для подібних організацій, у тім або іншому ступені, характерне виховання відданих і здатних на самопожертву фанатиків, прагнення створити мафіозоподібну міжнародну організаційну структуру, контролювати значні фінансові потоки, проникати в органи влади й місцевого самоврядування, штучно створювати або підкоряти своїм інтересам існуючі благодійні, правозахисні й інші суспільно-політичні організації.

Влада й суспільство в Росії схильні недооцінювати на сьогоднішній день масштаб і небезпеку поширення тоталітарних сект, і, крім того, для багатьох державних і суспільних діячів з демократичною правовою свідомістю представляється неправомірним «обмеження» прав і свобод особи, що нібито може мати місце у випадку організації протидії тоталітарним сектам. Така помилкова «ультраліберальна» позиція приводить до того, що щодня все нові й нові молоді люди стають членами сект, що використовують для залучення адептів свідомий обман і витончені психотехнологічні прийоми. Демократична ж влада замість того, щоб ефективно захищати особистість і суспільство, самоусувається й самороззброюється перед цією повзучою погрозою.

При цьому в країнах розвинутої демократії, таких як Німеччина й Франція, цю небезпеку давно усвідомили й успішно протистоять діяльності цілого ряду міжнародних релігійних організацій, таких як, наприклад, «Церква саєнтології» або «Церква об'єднання Муна». Очевидно, що в умовах відкритості й глобалізації таке протистояння можливо тільки на основі міжнародного співробітництва, для розвитку якого в Росію раніше вже приїжджав представник президента й Прем'єр-міністра Франції, керівник Міжвідомчої комісії при Прем'єр-міністрі Франції по протидії сектам пан Ален Вів’єн (Mіssіon іntermіnіstrelle de lutte contre les sects , Alaіn Vіvіen , Presіdent , 66, Rue de Belleshasse , 75007, Parіs, 01-42-75-76-08), який проводив у Посольстві Франції зустрічі із представниками громадськості Росії і Москви.

Однак, до подій 11 вересня в Нью-Йорку «каменем спотикання» на шляху міжнародного співробітництва в боротьбі проти сект була позиція адміністрації й Конгресу США, які традиційно для цієї країни виступають за нічим не обмежену волю віросповідань.

На сьогодні ситуація змінилася: вибухи в Нью-Йорку, як і раніше здійснені провокації в токійському метро сектою «Аум Сінрікё» продемонстрували, що саме існування «шкіл фанатизму», якими є тоталітарні секти (до яких, безумовно, відносяться й радикальні реформістські ісламські організації), є погрозою національної безпеки для всіх демократичних країн, у тому числі й для Росії. Очевидно, настав новий етап у розвитку міжнародного співробітництва, який передбачає організацію протидії не тільки безпосередньо терористичним організаціям, але й контроль за тім «живильним середовищем», з якого виростає тероризм, будь це молодіжні екстремістські організації, підпільні політичні угруповання або тоталітарні релігійні й псевдорелігійні організації.

У зв'язку з вищевикладеним прошу Вас підтримати зусилля міжнародної й російської, у першу чергу, християнської громадськості по протидії тоталітарним сектам і дати доручення Адміністрації Президента й Уряду Російської Федерації сформувати на найвищому рівні робочу групу або постійну міжвідомчу комісію з розвитку міжнародного співробітництва, підготовці нормативно-правової бази й розробці загальних рішень по цієї надзвичайно важливій і небезпечної для всього світового співтовариства проблемі.
Депутат Московської міської Думи
Михайло Москвін-Тарханов
 
21 июля 2009
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Губернатор Уляновської області Росії Сергій Морозов пропонує дати законодавче визначення сектам
  • Член французького уряду призиває європейську владу захистити дітей у сектах
  • Конституційний суд Росії відмовив саєнтологічної секті у розгляді скарги
  • Київ. Віктор Ющенко відкидає обвинувачення Дмитра Медведєва в неналежній організації візиту патріарха Кирила в Україну
  • «Тоталітарні секти і право людини на безпечне існування»
  •