Секта з Росії відбирає в українців квартири

Нетрадиційні церкви спекулюють на темі біженців
і допомагають ухилятися від мобілізації

Секта з Росії відбирає в українців квартири

В Україні знову активізувалися нетрадиційні церкви. За допомогою юристів вони намагаються відсудити квартири і навіть спекулюють на темі біженців та Донбасу, намагаючись заробити на реабілітаційних центрах.


Церква «Вихід»

Житель Павлограда Тарас Ципура розповів «Вістям», що поки чотири місяці був у відрядженні, його дружина завела нових знайомих.

- Вона і не приховувала, що ходить до якоїсь церкви, я не звернув уваги. Але поступово дружина почала змінюватися, віддалятися від мене. Один раз я пішов до них на збори і відразу все зрозумів, - розповідає Тарас. - Незабаром дружина несподівано пішла з дому і ще прихопила трьох дітей. А потім ці люди в церкві порадили їй відсудити у мене квартиру, і пастори навіть привели на суд свідків проти мене. Але суд все-таки я виграв.

Тарас Ципура говорить про церкву «Вихід» - кілька її філій вже діють в Дніпропетровську, Харкові, Полтаві, Северодонецьку, Луганську. Втім, в організації нам сказали, що ні про які квартири і юристів не чули, а займаються лише допомогою нарко- та алкозалежним. «Ми нікого не примушували відбирати квартири і будь-яке інше майно», - сказали нам в харківському відділенні «Виходу». А в дніпропетровському відділенні до розпитувань журналістів поставилися насторожено. «Все виїхали, будуть 4 лютого», - заявили в церкві. Сам Ципура каже, що під час листування з «Виходом» з'ясував - у Дніпропетровську працює пілотний проект російської організації. До речі, там за церкву через велику кількість скарг взявся Слідчий комітет Росії.

Нажива на біженцях

Експерти кажуть, що зараз нетрадиційні церкви спекулюють на темі допомоги біженцям, дітям Донбасу, реабілітації.

- Зараз багато людей, які позбулися всього, тому вони можуть їм допомагати, надавати юридичну допомогу, давати одяг, а потім втягувати до себе, - каже експерт з нетрадиційних релігій Володимир Пєтухов.

Інший експерт з релігій, адвокат Іван Ліберман, сказав, що до нього стали частіше звертатися ошукані сектами люди: «Цих сект тепер стало більше. Їхня мета - матеріальна нажива. У Харкові була організація, де пастор мало того що переконав парафіянок народити від нього дитину, яка стане месією, так він ще умовив їх взяти для нього кредити. А потім заявив, що знати їх не знає».

За його даними, реабілітаційні центри секти відкривають для того, щоб потім від іноземних фондів отримувати гроші.

- Адже ніхто не дізнається, що наркозалежні живуть в цих центрах впроголодь і їх використовують як робочу силу. Оскільки ці релігійні організації реєструються офіційно, вони ще й від мобілізації ухиляються - виписують собі посвідчення священнослужителів, - додає Ліберман.
Анастасія Кучкіна, vesti-ukr.com
 
1 февраля 2016
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Родичі здають наркоманів до тоталітарних сект
  • Аделаджа - «живий бог» чи шахрай?
  • Мурманському психологічному центру реабілітації жертв деструктивних культів виповнився рік
  • «Похрещені» чортзна-ким
  • Парафіяни «Посольства Божого» розповіли про те, як вони стали жертвами фінансових афер своїх пасторів
  •