Заява Кримського козачого Союзу: «Ні - ісламським екстремістським угрупованням в Криму!»

Заява Кримського козачого Союзу: «Ні - ісламським екстремістським угрупованням в Криму!»Напередодні двох світлих християнських свят, Різдва і Нового року, громадськість СНД знову була вражена серією зухвалих, аморальних злочинів - терористичних актів ісламських екстремістів проти громадян російського міста Волгограда. Загинуло близько 30 ні в чому не винних людей, багато поранених, наймолодшій жертві виповнився лише рік.
Кримський козачий Союз співчуває родичам загиблих і впевнений, що російська влада, провівши кваліфіковане розслідування і зробивши відповідні висновки, присіче подальшу ескалацію подібних резонансних злочинів, що відкрито загрожують не тільки проведенню довгоочікуваної світової спортивної події, зимової Олімпіади «Сочі-2014», а й щоденної безпеки мільйонів громадян колишнього Радянського Союзу.
Кримський козачий Союз впевнений, що громадяни півострова, наші земляки, також не можуть повною мірою бути в безпеці, поки не викоренена загроза виходу з підпілля «на велику дорогу» адептів різних неконтрольованих українською державою тоталітарних ісламістських сект, злочинних співтовариств, що віднедавна окопалися в АРК. Особливо від тих екстремістських груп, які отримують підтримку ззовні.
Серед факторів ризику, які можуть відтворювати нові злочини на «релігійному» ґрунті:
1. Наявність в АРК і на Україні нелегальних злочинних угруповань, таких як:
- «Адалет» («Справедливість» - тат.), що називає себе «партією боксерів», ніде не зареєстрована, по суті - моноетнічна банда колишніх і нинішніх спортсменів;
- «Ісламська партія Криму» - екстремістське угруповання, що відрито що порушує закон «Про політичні партії»;
- «Курултай» - нелегальний «з'їзд», який задекларував лише за однією національною групою, татарами, всі «права» на Кримський півострів;
- «Меджліс кримськотатарського народу» - радикальне татарське угруповання, що називає себе «етнічним парламентом», відрито ньокає головним ісламським релігійним лідером Криму, має своїх представників навіть у республіканських і державних органах влади;
- «Організація кримськотатарського національного руху» - «клон», подібний більш відомим «нелегалам» Тавриди.
2. Економічна залежність Духовного управління мусульман Криму (ДУМК) від зарубіжних релігійних організацій, яка обмежує його можливості контролювати діяльність мусульманських навчальних закладів в Тавриді. Досить сказати, що жоден з діючих у Криму ісламських закладів не спонсорується (а значить - не контролюється) Муфтіятом. Більш того, за 10 останніх років жодна (з майже ста!) мусульманських мечетей не була побудована за рахунок кримських віруючих-мусульман. І поки в цьому питанні немає «перелому». А хто платить, той і замовляє музику. Напевно, саме тому випускники двох північнокримських «медресе» фігурують у кримінальних процесах 2010-2012 рр. з терактів в Казахстані, в Середній Азії...
3. Наявність, крім ДУМК, інших ісламських духовних центрів та зарубіжних «передових постів», деякі з яких ведуть відверту антиконституційну пропаганду, проповідують екстремізм по всьому світі і проте не вилазять з телевізійних екранів (проплачуючи, очевидно, не тільки сам ефір, а й цілий ряд кримських журналістів і навіть їх теле- і радіокерівників).
4. Такі релігійні екстремістські групи, як «Хізб-ут-Тахрір», або «ваххабіти», які сьогодні ведуть не тільки пропагандистську війну, а й масово беруть участь в реальних бойових діях на Близькому і Середньому Сході, в Північній Африці, інших гарячих точках планети. За повідомленнями у пресі, особливо не криючись, вони вербують гарматне м'ясо в АРК. Ті, що вижили, повертаються до Криму і на Україну з бойовим досвідом і жадобою помсти.
Всі вони тужать за особливими правами татар Криму, всі вони нібито захищають «права депортованих» або «корінних», і їх «порушенні цінності», в тому числі релігійні. Але вдумаємося: адже ніяких подібних нелегальних екстремістських угруповань немає на території Криму у «інших депортованих»: вірмен, болгар, греків чи німців. Немає таких екстремістських угрупувань і у так званих «інших корінних» етносів Тавриди - кримчаків і караїмів. Немає їх і просто «у інших»: у росіян, українців, білорусів...
Все це лише підтверджує штучний характер «татарського питання» в Криму і на Україні. А підвищена конфліктність навколо «східних» віровчень, безсумнівно, вказує, що «ляльководи» міжетнічного і міжрелігійного конфлікту в Тавриді знаходяться в «далекому зарубіжжі».
Республіканська ж і державна влада роками не припиняє діяльність зазначених в Заяві ККС (та інших - не зазначених, але таких же нелегальних) релігійних і політичних «ізгоїв». Це - незважаючи на пряме порушення ними законів, екстремістську суть і діяльність, що вже приносила не раз біду на наш Кримський півострів.
Згадаймо події жовтня 1992 року в Сімферополі, біля будівлі ВР Криму, коли бойовики з «меджлісу-курултаю» завдали каліцтва більш ніж сотні міліціонерів (і не отримали за це «по зубах»). Або події (з жертвами) літа 1995-го року в Судаксько-Феодосійському регіоні, коли злочинці організовано і усвідомлено, за етнічною ознакою, палили житлові будинки та підприємства, уганяли транспорт, а потім стріляли у війська МВС України, убивши полтавського омонівця...
А набори «добровольців», здійснювані в періоди загострення конфліктів на Кавказі функціонерами екстремістських організацій? А іноземні бойовики-вбивці, учасники масових міжетнічних заворушень у Ферганській долині, що ховалися в Нижньогірському і Радянському районах? А відносно недавнє вбивство в Джанкої п'ятирічного російського хлопчика «учнем», прихильником все того ж «нетрадиційного віровчення»? Як це забути?
Таким чином у Криму, насамперед з боку влади, донині має місце відверте потурання екстремістам. Причому екстремістам одного лише релігійного напряму і в основному однієї етногрупи. Всі ці антитерористичні навчання спецпідрозділів МВС і СБУ - це прекрасно. Але, не викоренивши (від слова «корінь») злочинність, силовики завжди будуть скошувати лише «вершки»!
У даній, небезпечної навіть не в перспективі - вже сьогодні, ситуації особливо важливо провести попереджувальні, в тому числі профілактичні заходи з ліквідації бандформувань і екстремістського підпілля. І це не гучні слова. Це - необхідність!
Кримський козачий Союз як громадська організація, кістяком якої є ветерани МВС і збройних сил, кадрові офіцери, що не з чуток знають, що таке гарячі точки, що мають досвід у питаннях відновлення законності та профілактики серед потенційних порушників, недопущення конфліктів з нормами права, в цілому в захисті засад держави, готовий спільно з республіканською владою внести свою лепту у справу підвищення безпеки як окремих громадян, так і всього кримського співтовариства.
Ми вважаємо, що тільки в опорі на громадські організації, подібні Кримському козачому Союзу, а також на інших законослухняних громадян, українська держава і наша автономна республіка можуть ефективно і відносно легко, в усякому разі без катастрофічних для них втрат, вийти з безпросвітного виру загроз терористичного характеру, що несуть смерть, як ми бачимо, громадянам незалежно від їх національності, релігії, статусу, статі або віку.

Прийнято Радою отаманів ККС
ВІРНО:
Верховний отаман
Кримського козачого Союзу
В.С.Черкашин
30 грудня 2013 р.
 
10 января 2014
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Якого кольору українське «нацправослав’я»?
  • Кримські типографії відмовилися друкувати газету "Хізб ут-Тахрір"
  • «Солдати халіфату» в Казахстані
  • Американці вкладають гроші в сектантство в Ірані
  • Володимир Ар’єв: В Росії «Посольство Боже» заборонено
  •