Особистісний світогляд людини

Спершу ми спробуємо зрозуміти для чого все існує створене Творцем? Адже світ не перебував у такій формі, в якій він зараз знаходиться, та й людина не є продуктом наукової еволюції. Що ж відбулося насправді і чи існують контраргументи, спрямовані на захист науки. Поки що проблемна концепція еволюції Дарвіна до кінця не розв’язана. Що ж тоді трапилося з найбільш освіченішими науковцями на шляху досягнення своєї дослідницької мети?

Наука насправді не в силі пояснити достовірність еволюційної теорії, проте її місце посідає божественна еволюція. Ви тоді запитаєте, а яким же чином виникли держави, цивілізації, різні інституції, людство в цілому. Одні науковці стверджують про виникнення життя на планеті через інопланетне втручання, викид космічного пилу на земну поверхню, інші – говорять, що людина є наслідком природи. Дійсно може існувати безліч версій, проте не усі вони збігаються з креаціоністичною. Не могла ж матерія так просто собі існувати без якогось сильного імпульсу, потенції, яка б надзвичайною швидкістю приводила атоми у рух. Можете собі уявити швидкість космічного світла? А теорія великого вибуху у Всесвіті правда чи вигадки?

Якщо ж ми досліджуватимемо книгу Буття,то помітимо важливу деталь: мова йде про створення Творцем енергії, двох небесних світил – Сонця і Місяця. Про це чітко описано у першій книзі пророка Мойсея. Отож теорія «великого вибуху» не суперечить виникнення надпотужної енергії – світла, згідно Священного Писання Старого Завіту. Повертаючись все ж таки до цієї концепції нам слід зупинитися і на поглядах отців Східної церкви, зокрема Василія Великого і його «бесіді на Шестиднев».

Патрист стверджує, що Слово Боже саме по собі створило природу світла, розігнавши темряву, надаючи при цьому приємного вигляду. З’явилося небо, яке до того часу було покрите темрявою, відкрила краса у всій свої повноті, про яку свідчать людські погляди. Було освітлене повітря, тобто воно розчинилося в кількості світла, відбулася швидка передача променів, оскільки верх простягався від ефіру та неба, а по ширині у всі частини світу: півночі, півдня, сходу та заходу, освітлюючи їх у миттєвому часі. Так як природа повітря є тонкою та прозорою, то світло, яке проходить крізь нього, не має жодної потреби у часовій протяжності. Творець, що висловив Своє слово, вніс у світ благодать цього світла. Тому людським розумом не можна уявити таку насолоду споглядання створеного Богом.

Сьогодні все більше і частіше люди вдаються до практики чорної, білої магії, різних нетрадиційних релігій, які з однієї сторони хоч і впливають на людську свідомість, але можуть завдати психічного руйнування. Стали популярними часті захоплення молодою особистістю вченням Ошо, що здебільшого нагадує більше шарлатанство, ошуканство і солодку приманку для тих, хто входить в лави такого своєрідного руху. Варто згадати і Свідків Єгови як одну із найпрестижніших сект нового типу аріанства у сучасному світі, послідовники якої беруть на себе функції суддів і вирішують, кому бути в ній, а кого відлучити від спілкування. Такий собі лохотрон для розводки і збагачення над людьми. Люди ж повинні бути обережними і чітко орієнтуватися у Писанні Старого і Нового Завіту, щоб потім не потрапити під маніпуляцію підісланих піонерів.

Звичайно є світові релігії, але вони повинні досліджуватись і вивчатись, оскільки не суперечать християнству, а навпаки є прямою трансформацією основних ідей цих релігій та їхньої первісної форми, що досить часто можна зустріти у ньому. Популярності у світі після християнства набирає молода релігія – іслам. Науковці доводять, що нібито ця релігія стане панівною по всьому світі, проте час покаже, але і християнство не повинно залишатися у стані стагнації, а інтенсивно і динамічно еволюціонувати вже сьогодні. Для того і створені духовні інституції аби моралізувати і євангелізувати сучасне світове суспільство, не забувати про важливу місію, доручену у руки Богом.

Єпископи мають бути наглядачами для вірних і взірцем для релігійної громади, а не займатися накопичуванням матеріальних благ і роз’їзджанням на недешевих авто, замість того, щоб ходити і займатися духовним просвітництвом. Священики повинні цінувати людей, церкву та сім’ю, а на першому місці у них повинен бути Бог, а не гроші, влада, нехтування обов’язками заради корисливості та прислуговуванням державним можновладцям, і не політика, яка руйнує інститут Бога на Землі зсередини. Людям потрібно менше вникати у політику, а займатися благопристойними речами, здоров’я ж не міцне, молитися за державу, народ, свої родини, любити Бога і людей.

Можливо тоді це все принесе прекрасні плоди людські, зміцнить віру кожного з нас у найкраще майбутнє для наших дітей – молодого підростаючого покоління, яке житиме щасливо і радісно разом з Богом і усіма націями, без війни і кровопролиття. Хочеться щоб світ дійсно змінився, а срібна посудина перетворилася в золоту. Для того, щоб називатися «Людиною», слід багато попрацювати над собою. Тому єдиним цілим вважаються чотири елементи: людина – Бог – природа – світ, які існують у гармонії один з одним і власне становлять людський світогляд.
Богдан Стрикалюк, журнал «Апейрон»
 
3 февраля 2016
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Релігія в Росії: віруючі шукають "швидкого порятунку"
  • Святкуймо Пасху правильно
  • Хто приватизував «три шістки»?
  • Феномен терористів-самогубців
  • Порушення прав людини в практиці новітніх релігійних організацій
  •