В Білорусі можуть заборонити свідків Єгови

В Білорусі можуть заборонити свідків ЄговиЗа порушення законодавства можуть позбавити реєстрації деякі білоруські громади свідків Єгови. Про це 2 лютого на колегії апарату уповноваженого у справах релігій і національностей Республіки Білорусь повідомив голова цього відомства Леонід Гуляко (на фото).

- Не бачу необхідності розглядати детально питання всіх 26 республіканських релігійних конфесій. Це наша повсякденна турбота. Але про свідків Єгови скажу окремо. Не виключаю, що нами спільно з облвиконкомами будуть прийняті конкретні кроки зі зняття з реєстрації деяких громад свідків Єгови. Буде шум, але я до цього готовий. Місцевим органам влади слід вживати найрішучіших заходів щодо припинення незаконного розповсюдження релігійної літератури, - зазначив Гуляко 2 лютого на колегії апарату уповноваженого у справах релігій і національностей.

Леонід Гуляко навів деякі факти порушень в 2015 році свідками Єгови чинного законодавства. Зокрема, в регіонах Білорусі вони стосувалися розповсюдження літератури релігійного змісту без відповідного узгодження з місцевими органами влади. За словами уповноваженого, наполегливі і неправомірні дії представників релігійних громад свідків Єгови викликають певне невдоволення серед жителів країни в цілому і віруючих інших конфесій зокрема.

Голова релігійного об'єднання свідків Єгови в Білорусі Павло Ядловський у відповіді на лист інформаційної агенції «TUT» повідомив, що обґрунтованих претензій, попереджень або штрафів вони не отримували. Інакше намагалися б виправити ситуацію.

- Єдине попередження, та й то через непорозуміння, було винесено одній з наших 27 громад: на односторінковому запрошенні, яке було відано навіть не громадою, а приватною особою, посадові особи не помітили вихідні дані. Всю свою релігійну літературу ми направляємо для проходження державної релігієзнавчої експертизи. Згідно з висновками експертної ради, її зміст не суперечить законодавству. Конституція Білорусі захищає різноманіття поглядів, свободу совісті і релігії. Тому ми переконані, що без вагомих підстав ніяких дій, що обмежують ці свободи, в Білорусі зроблено не буде, - зазначив Ядловський.

ІА «TUT» нагадало, що білоруси не раз скаржилися в держоргани на «наполегливі і неправомірні дії свідків Єгови». Леонід Гуляко звертав на це увагу ще восени 2014 року. У той же час влітку 2015 року в Мінську пройшов щорічний конгрес цієї секти. Близько шести тисяч людей зібралися на стадіоні «Трактор», повідомляло видання «Салідарнасць». Перший конгрес пройшов у білоруській столиці в 2011 році і зібрав понад 5000 людей.

Перші громади свідків Єгови в Білорусі з'явилися в 1994 році в Мінську і Гомелі, зараз у країні 27 громад. Як релігійне об'єднання «Свідки» офіційно зареєстровані з 1997 року. Воно об'єднує близько 6000 адептів. Прихильники єговізму відмовляються нести службу в армії, не приймають участі у виборах та інших політичних акціях, не проявляють шанування символів держави – прапору тощо, забороняють переливання крови, що приводить до численних смертей, в тому числі дітей сектантів.
Фото: belta.by
 
3 февраля 2016
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Вірменське суспільство має допомогти церкві в боротьбі з сектами
  • Росія. Рязанський Центр протидії екстремізму вилучив у сектантів заборонену літературу
  • Конституційний суд Росії відмовив саєнтологічної секті у розгляді скарги
  • У Держкомрелігії України керувати державно-конфесіональними відносинами буде баптист
  • В Росії батьки-сектанти забороняють переливати кров дитині. Відео
  •