У Запоріжжі ополчилися на Крішну

«Молитва за мир» збентежила українських націоналістів своєю релігійною складовою

Збройне протистояння на сході України, рахунок жертв якого йде вже на тисячі, останнім часом намагаються вирішити, і досить екстравагантним шляхом. Наприклад, в Інтернеті поширилися заклики до проведення опівдні 31 серпня молитовних акцій - в форматі, як це зараз модно, стихійного флешмобу - за мир в різних містах Росії, України, Білорусії і Казахстану.

«У всіх містах цих країн рівно о 12.00 за московським часом одночасно десятки тисяч матерів піднесуть свої молитви, - повідомляється на інтернет-ресурсах акції, названої «Молитва матері». - Ми будемо молитися про страждаючих дітей, в тому числі на українській війні і в інших гарячих точках на планеті». «Сила спільної молитви велика! - вважають організатори. - Кожен буде молитися на своїй мові, своєю молитвою, бо Господь, він один».

Однак не скрізь до збору «жінок в білих хустках» (як пропонувалося одягтися учасницям флешмобу) поставилися з розумінням. В Україні будь-які антивоєнні акції a priori записуються на рахунок «сепаратистів» і проросійських активістів, а якщо так - на їх розгін мобілізуються сили Майдану, включаючи «Правий сектор». Наприклад, мітинг під гаслами «Зупинити війну!» 30 серпня на площі Свободи в Херсоні був жорстко розігнаний місцевими майданівцями, при цьому одному з лідерів протестуючих, Яробору Кириченко, розбили голову.

У Запоріжжі, правда, обійшлося без жертв. 31 серпня лідер міського Майдану Ігор Артюшенко організував на бульварі Шевченка, зазначеному як місце акції «Молитва матері», власний «мітинг патріотів» з гаслами підтримки військової операції в Донбасі. «Ми в черговий раз показали, - пише Артюшенко в Facebook, - що Запоріжжя це Україна, і жодні сепаратисти, «молитви» та інші сценарії Кремля у нас не пройдуть».

Самих же учасників флешмобу в Запоріжжі, розповів «НГР» редактор сайту «Україна сектантська» Володимир Носков, що живе в цьому місті, «прийшло лише декілька, їх тут же оточили активісти Майдану з транспарантами, перекричали і відтіснили з площі». «Після цього їх ще кілька хвилин переслідували по вулиці, кричачи «Ганьба!» до площі Поляка, де їх забрала міліція», - додав він.

Підозри у «патріотів України» в характері акції посилив і релігійний характер «молитви», аж ніяк не такою вже позаконфесійною, як вона позиціонувалася публічно. Флешмоб в Запоріжжі був анонсований через групу «Психологія 3000 Запоріжжя» в соціальній мережі «ВКонтакті», створену в 2010 році місцевими шанувальниками психолога Марини Таргакової.

«Марина Таргакова - вайшнаві (так називають себе прихильники Товариства свідомості Крішни - «НГР») з Казахстану, кандидат в учні Шрімана Чайтанья Чандри Чарана», - повідомляється про неї на сайті Центру товариств свідомості Крішни в Росії (цікаво, що доступна 31 серпня публікація вже на наступний день була закрита, але збереглася в пам'яті пошукових систем) на сайті «Самопізнання.Ру», інтернет-путівнику по різним психологічним тренінгам, вказано і крішнаїтське ім'я Таргакової - Маліка Мала Деві дасі.

У Запоріжжі ополчилися на Крішну
Ініціатор флешмобу психолог Марина Таргакова є членом одного з індуїстських рухів. Фото зі спільноти в соціальній мережі ВКонтакті, присвяченої паломництву в індійське місто Вріндаван з Мариною Таргаковою

Можна додати, що в групі «Психологія 3000 Запоріжжя» наступним за анонсом молитовної акції повідомленням був фотозвіт про лекції такого собі Олега Торсунова (Вальмики Даса), що постає перед глядачами в індійському одязі, як це прийнято у кришнаїтів. В Інтернеті можна знайти і відео лекції Торсунова «Про життя у свідомості Крішни» 2011 року і т.д.

Запорізька преса ще до акції початку почала істерично стверджувати, що молитва на площі буде підноситися індуїстським богам, та й обраний для учасниць акції символ - біла хустка - мовляв, не випадковий, бо в Індії їх нібито носили тугі (ритуальні вбивці, присвячені богині Калі).

«Раніше Таргакова не фігурувала в громадському житті Запоріжжя, - розповів «НГР» Володимир Носков. - Про неї міська громадськість почула лише минулого тижня». За його даними, «основні учасники акції в нашому місті були іногородніми». «А запорожці, навпаки, начебто їздили підтримати херсонський мітинг, - додав він. - У своєму місті зараз мітингувати небезпечніше, ніж в чужому».

Носков згадав ще один цікавий момент - що участь представників нетрадиційних релігійних течій в антивоєнних акціях є куди більш широкою. «Організовують такого роду мітинги у Львові та Тернополі догналіти, представники маловідомої християнської секти, - сказав він у бесіді з журналістом «НГР». - На південному сході в цьому плані широко активні адепти Концепції громадської безпеки (КГБ) або квазірелігійної організації «К Богодержавію», які по всій Україні входять в штаби руху «Український вибір» Віктора Медведчука».

У підсумку, резюмує Носков, «антивоєнному руху в українських ЗМІ вже сформували імідж сектантів, причому ґрунтуючись на реальних фактах». Що в цілому завдає досить серйозного удару по даним громадським ініціативам.
Владислав Мальцев, "НГ-Релігії"
 
3 сентября 2014
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • «WikiLeaks»: Саад Харірі просив сирійських «Мусульманських братів» звергнути Асада
  • Запоріжжя. Центр «Діалог»: рятуємо запорізьких дітей від домагань сектантів
  • «Похрещені» чортзна-ким
  • Київ. «Національний Альянс» розпочав кампанію «Обережно - секти!». ФОТО
  • Володимир Ар’єв: В Росії «Посольство Боже» заборонено
  •