«WikiLeaks»: Саад Харірі просив сирійських «Мусульманських братів» звергнути Асада

«WikiLeaks»: Саад Харірі просив сирійських «Мусульманських братів» звергнути АсадаНовий витік інформації, опублікованої на сайті «WikiLeaks», свідчить: колишній прем'єр-міністр Лівану Саад Харірі хотів, щоб Сирія опинилася в ізоляції. Він також просив активістів сирійського «Мусульманського братства» звергнути Башара Асада і вигнати з країни колишніх чиновників його режиму, повідомляє незалежне ліванський агентство «Now Lebanon».

Партнер «WikiLeaks» - арабська газета «Аль-Ахбар» опублікувала витік незабаром після того, як Дамаск звинуватив членів «Руху за майбутнє», на чолі якого - Саад Харірі, в озброєнні та фінансуванні антиурядових протестів у Сирії. «Рух за майбутнє», нагадує агентство, користується підтримкою сунітського режиму Саудівської Аравії.

У секретному посланні, переданому в Держдеп з посольства США в Лівані 24 серпня 2006 р. - через 10 днів після закінчення руйнівної війни, в ході якої Іран і Сирія підтримали «Хізбаллу», сказано, що Саад Харірі закликав міжнародне співтовариство ізолювати президента Сирії Башара Асада. Харірі також попередив американських дипломатів, що міжнародне співтовариство не в змозі ізолювати Асада за допомогою одних лише санкцій.

На питання, хто зможе заповнити вакуум у разі повалення режиму Асада, Харірі відповів, що слід взяти до уваги демографію Сирії, населення якої складається з представників різних сект. Потім Саад Харірі запропонував пов'язати партнерством «Мусульманське братство», заборонене в Сирії на даний час, з колишніми високопоставленими сирійськими політиками, такими, як Абдель Халім Хадда; Тавр і Хікмет Шебабі.

Хікмет Шебабі - колишній глава Генштабу сирійської армії. Хадда - колишній віце-президент Сирії, пішов у відставку в 2005 році, після того як Сирія вивела свої війська з Лівану. Перш, ніж покинути країну, він критикував політику Асада, який прагне тримати Бейрут під своїм контролем. «Аль-Ахбар» також цитує Харірі, який порівняв сирійських «Мусульманських братів» з помірними ісламістами в Туреччині.

Колишній прем'єр Лівану стверджував, що сірійські «Мусульманські брати» не стануть перешкоджати участі християн і жінок у діяльності органів державної влади та укладуть договір про мир із Ізраїлем. Мабуть, у той момент Харірі було вигідно переконувати в цьому американських дипломатів.

Безпрецедентні акції протесту, учасники яких вимагають скасування надзвичайного стану, введеного 48 років тому, і радикальних реформ, почалися в Сирії в середині березня і продовжуються до цього дня. У 2009 р., нагадує агентство «Now Lebanon», Саад Харірі намагався помиритися і навіть зблизитися з Асадом, однак 12 січня 2011 р. шиїтське угрупування «Хізбалла» домоглася його усунення з поста прем'єр-міністра Лівану.
 
24 апреля 2011
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Президентом США може стати сектант
  • Київ. Аделаджу почнуть судити у квітні
  • Феномен терористів-самогубців
  • «Тоталітарні секти і право людини на безпечне існування»
  • Кінець світу: 15 років по тому
  •