Закон України

Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо заборони діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та послуг з передрікання майбутнього (долі)

І. Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України: Закон України «Про захист суспільної моралі» (№ 1296-IV від 20 листопада 2003 року), Кодексі України про адміністративні правопорушення (80731-10, 80732-10 ) (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122), Закон України про рекламу (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 39, ст. 181) від 01.07.2009, Закон України «Про телебачення і радіомовлення» № 3759-12, від 15.09.2009.

1. У Законі України «Про захист суспільної моралі» (№ 1296-IV від 20 листопада 2003 року)
1). Статтю 1, після абзацу 12, доповнити абзацами 13-16 наступного змісту.
ворожіння (ворожба) - прийоми, обряди, інші способи, які начебто дозволяють вгадувати долю, передрікати майбутнє (долю), чи невідомі факти про особу, групу осіб або якийсь об’єкт (людину, рухоме та нерухоме майно), а також з допомогою магічних прийомів і обрядів, пропонують корекцію майбутнього (долі) людини, вирішення її проблем.
хіромантія, хірологія - передрікання майбутнього (долі) або невідомих фактів про людину по формі руки долоні, формі пальців, знаків та ліній на руці;
нумерологія - визначення долі чи майбутнього особи чи шляхом вивчення чисел та дат.
послуги із передрікання майбутнього (долі) це діяльність ворожок, хіромантів, астрологів, провидців, знахарів, ясновидців, віщунів, провісників, та інших осіб, які шляхом ворожіння, хіромантії, нумерології та магічних обрядів та прийомів, намагаються вгадати майбутнє (долю) чи невідомі факти людини, об’єктів чи інших явищ (погоди, врожаю і т.п.), а також з допомогою магічних прийомів і обрядів, ніби то корегують майбутнє (долю) людини і її проблеми, знімають порчу.

2). Статтю 5, абзац 4, після слів «жорстокості, поширення порнографії» доповнити інформацією наступного змісту: «діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, послуг з передрікання майбутнього (долі)».

2. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (80731-10, 80732-10) (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
До статті 181, внести наступні зміни:
1) Назву статті 181 змінити на наступну: Азартні ігри в громадських місцях, діяльність екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та надання послуг з передрікання майбутнього (долі)
2) частину 3, статті 181, викласти в такій редакції:
Діяльність екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, надання послуг з передрікання майбутнього (долі), поширення інформації, розповсюдження матеріалів, проведення масових заходів за участю екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та заходів з надання послуг з передрікання майбутнього (долі).
тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне порушення частини третьої даної статті
тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

3. У Законі України про рекламу (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 39, ст. 181) від 01.07.2009
1) Статтю 8, частину 1 доповнити абзацом наступного змісту:
«рекламувати послуги і діяльність екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та послуг з передрікання майбутнього (долі), в тому числі рекламувати фільми, телепередачі, масові заходи та індивідуальні консультації за участю екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та послуги з передрікання майбутнього (долі)»

4. У Законі України про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні № 2782-12, від 09.06.2004
1) У Статті 3, після абзацу 4 добавити абзац 5 наступного місту: «пропаганди діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, послуг з передрікання майбутнього (долі);»

5. У Законі України «Про телебачення і радіомовлення» № 3759-12, від 15.09.2009
1) У Статті 6, частина 2, після абзацу 6 абзаци 7 і 8 наступного місту:
трансляції передач та програм або їх відеосюжетів, за участю екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та таких в яких демонструються послуги з передрікання майбутнього (долі), крім документальних фільмів, які розповідають про негативний вплив екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та послуг з передрікання майбутнього (долі);
трансляції художніх та документальних передач та програм або їх відеосюжетів у яких екстрасенси, ворожки, хіроманти, демонструють свою діяльність, а також професійні здібності, методики, обряди, та послуги з передрікання майбутнього (долі), надають консультації, поради».

6. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів у двомісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:
- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
- вилучити із переліку Державного класифікатора України класифікатора професій ДК 003-95 наступні види професій: 5151 - Астролог; 5152 - Ворожка; Хіромант;
- забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
2 мая 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Порівняльна таблиця
  • Пояснювальна записка
  • Київ. СБУ не допустила створення в Україні осередку «Хізб-ут-тахрір»
  • У Держкомрелігії України керувати державно-конфесіональними відносинами буде баптист
  • Кирило Куликов: Діяльність «Посольства Божого» загрожує національній безпеці України
  •