Пояснювальна записка

до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» (щодо заборони діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та послуг з передрікання майбутнього (долі)

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України
Україна держава є однією із найстаріших християнських держав Європи та має багату духовну спадщину. Протягом всієї історії український народ завжди свято шанував та оберігав свої духовні та християнські цінності, це стало запорукою формування здорової родини та морального суспільства.

Тривалий час на адресу Кабінету Міністрів України та народних депутатів, надходять численні звернення від громадян, християнських конфесій, релігійних та громадських організацій, стосовно небезпеки для психічного здоров’я, а також духовності та моральності українського суспільства, особливо молодого покоління, неконтрольованої та нерегульованої ніякими правилами діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та широке розповсюдження надання послуг з передрікання майбутнього (долі). Нині ми бачимо, як ЗМІ та телебачення заполонили різноманітні комерційні програми, та відео сюжети, де пропонуються платні послуги, сумнівного змісту, стосовно передрікання майбутнього (долі), а також різноманітні телевікторини та конкурси, які надають послуги зокрема через платні телефонні номери та смс, але мають на меті власне збагачення та заволодіння коштами глядачів через сумнівні схеми.

Загостренню ситуації, стосовно діяльності так званих астрологів, ворожок і хіромантів викликала свого часу легалізацією та включенням до «Державного класифікатору професій ДК 003-95» так званих «професій»: 5151 – Астролог; 5152 – Ворожка; Хіромант.

Розуміючи той факт, що Державний класифікатор України професій ДК 003-95 зазнає змін через приведення його у відповідність із міжнародними класифікаторами, слід зазначити, що діяльність екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та надання послуг з передрікання майбутнього (долі) не регульована та становить загрозу для психічного, морального та духовного здоров’я нації, підриває духовні підвалини українського суспільства.

Діяльність екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та надання послуг з передрікання майбутнього (долі) не врегульовано повною мірою у чинному законодавстві, у зв’язку з цим дана діяльність здійснюється безконтрольно та на власний розсуд надавачів даних послуг, що призводить до масових зловживань у цій сфері, нанесення тяжких психічних травм, обману громадян та шахрайського виманювання грошей у населення. Ще більш складна ситуація із так званими неконтрольованими сеансами екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та надання послуг з передрікання майбутнього (долі) в телеефірі, які заполонили телебачення, про які уже довгий час сповіщає преса, та правоохоронні органи, наголошуючи на обмані населення, який відбувається.

2. Мета та завдання прийняття Закону України
Законопроект спрямований на заборону діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та послуг з передрікання майбутнього (долі), для захисту духовного, психічного, морального та фізичного здоров’я населення.

3. Загальна характеристика і основні положення акту
Проектом закону пропонується встановити заборону діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та послуг з передрікання майбутнього (долі), зокрема, пропонується заборона на телебаченні та в друкованих засобах масової інформації реклами діяльності та послуг екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та послуг з передрікання майбутнього (долі), для захисту духовного, психічного, морального та фізичного здоров’я населення.

4. Стан нормативно-правової бази
Дана сфера правових відносин регулюється наступними законами:
Закон України «Про захист суспільної моралі» (№ 1296-IV від 20 листопада 2003 року); Закон України «Про рекламу» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 39, ст. 181) від 04.06.2009; Кодекс України про адміністративні правопорушення (80731-10, 80732-10) (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122); Закон України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 1, ст. 1) від 09.06.2004; Закон України Про телебачення і радіомовлення (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, № 10, ст. 43) від 15.09.2009.

5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація положень запропонованого закону не вимагає додаткових витрат із державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акту
Реалізація положень законопроекту призведе до зміцнення психічного, морального та духовного здоров’я суспільства, та очистить теле, радіо мережу від передач та інформації які становлять загрозу для психічного, морального та духовного здоров’я суспільства.
 
2 мая 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Порівняльна таблиця
  • Закон України
  • У Держкомрелігії України керувати державно-конфесіональними відносинами буде баптист
  • Основні напрямки та механізми вдосконалення державно-церковних відносин в контексті захисту національної безпеки України (на прикладі новітніх релігійних організацій)
  • Порушення прав людини в практиці новітніх релігійних організацій
  •