Українські гуртожитки готуються до прийому футбольних фанатів

Українські гуртожитки готуються до прийому футбольних фанатівДонецький національний університет, один з найбільших ВНЗ не тільки Донецька, але і України, готовий розмістити у своїх гуртожитках більше 4000 майбутніх уболівальників чемпіонату Європи з футболу. Нагадаємо, що рішення пристосувати гуртожитки під тимчасові готелі було прийнято практично відразу після отримання Україною та Польщею права на проведення Євро-2012.

Крім національного університету, тимчасово переробити свої гуртожитки під готелі також запропонували і інші навчальні заклади міста. На час Чемпіонату дадуть притулок вболівальникам гуртожитки Донецького національного технічного університету (більше 1300 місць); Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського (близько 1000 місць) та інші ВНЗ, у кожному з яких зможуть переночувати від 50 до 800 гостей. Всього ж номерний фонд гуртожитків - готелів Донецька складе більше 10 тисяч місць. Інші приймаючі Євро міста також готують свої гуртожитки для вболівальників Чемпіонату. Мерія Києва, приміром, теж відібрала близько 70 гуртожитків для футбольних фанатів. Планується реконструювати 27 з них, до того ж побудувати 6 нових.

Не менші надії на гуртожитки покладає і Харків, де готуються для гостей приблизно 55 гуртожитків, в яких зможуть оселитися майже 20 тисяч уболівальників. На ці потреби місто не пошкодує понад 200 мільйонів гривень.

Гуртожитки Львова розраховані на більш ніж 13 тисяч ліжко-місць. Однак на початок березня 2011 Львів уклав договір з офіційним туристичним оператором Євро-2012 TUI Travel на 5290 місць, з яких понад 4500 зарезервовано у гуртожитках. Так, Львівська комерційна академія надасть у своїх гуртожитках 930 місць, а Львівський національний університет - майже 3000.

Гуртожитки всіх міст, приймаючих Євро-2012, гостро потребують реконструкції, яку потрібно встигнути зробити всього за рік. А з урахуванням того, що в них все ж таки живуть студенти, у влади, по суті, залишається тільки літо цього року. І якщо кошти на ремонт знайдені не будуть, то Львову, Києву, Донецьку і Харкову доведеться розміщувати туристів у тимчасових фан-таборах або кемпінгах.

Один з найбільших кемпінгів буде побудований поруч з Донецьком. На ділянці площею більш ніж 20 га будуть встановлені десятки наметів, кожен з яких розрахований на розміщення чотирьох постояльців (всього в таборі зможуть жити більше 2500 гостей). Кемпінг оснастять бездротовим інтернетом, забезпечать надувними басейнами, обладнають спортивні майданчики, кафе і навіть перукарню. Не обійдеться і без великого екрану, на якому вболівальники зможуть спостерігати за футбольними матчами.

Звичайно, умови у фан-таборі будуть спартанськими, але й вартість проживання в ньому (близько 30 євро на добу) всеж-таки нижче, ніж ціни на готелі в Донецьку.
 
21 марта 2011
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • При МЗС відкрилося «Посольство Боже»
  • Саєнтологи проникли в систему освіти
  • Другие интересные материалы
  • Росія. У Петропавловську-Камчатському «Залу Царств» не буде
  • Значення релігії в ресоціалізації психічно хворих
  •