Олександр Дворкін про саєнтологію та екстремізм

Олександр Дворкін про саєнтологію та екстремізмМатеріалами по саєнтології Рона Хабарда зацікавилася Генпрокуратура РФ. 21 квітня стало відомо, що ця релігійна література поповнить федеральний список екстремістських матеріалів. Цей список росте не щодня, а щогодини. «K2K» звернувся до експерта в області релігії, відомому сектознавцю Олександру Дворкіну з питанням, чи дійсно від саєнтології віє екстремізмом, а інформаційні матеріали Рона Хабарда можуть «підривати традиційні духовні основи життя громадян РФ».

Першою справою в професора Православного Свято-Тихоновського університету було доречним запитати, чи багато послідовників цього вчення в Росії, що ми й зробили. А також поставили запитання: «Кого в російській еліті, крім Сергія Кірієнка, можна вважати саєнтологом?»

- Я таких не знаю, - відповів сектознавець. - Зважаючи на все, послу скандалів з Кірієнком ці люди прагнуть уникнути гласності. Та й, крім того, для секти тактично вигідніше завербувати секретаря поважної особи, який у такий спосіб буде робити для неї ту ж роботу, ніяк не засвічуючись на медіа-полі. Сам же Кірієнко, безсумнівно, був пов'язаний із саєнтологією, але доказів його нинішнього членства в секті в мене немає. Швидше за все, він з нею порвав. Хоча викликає питання те, що він жодного разу привселюдно нічого критичного про цю організацію не сказав, незважаючи на слухи, які не припиняються, про його зв'язок із саєнтологами. Можливо, саєнтологія змогла набрати якийсь компромат на Кірієнка, тому він боїться привселюдно критично про неї висловлюватися, незважаючи на неприємності, які йому приносять постійні слухи про його зв'язок із цією сектою.

- Можна намагатися тільки вгадати, скільки в Росії саєнтологів, - сказав Дворкін і спробував вгадати, - Думаю, їх 3-4 тисячі. Але їхній ступінь впливу непорівнянний з їхньою чисельністю. Самі вони стверджують, що у світі їх близько 10 мільйонів. Я думаю, цю цифру спокійно можна ділити на сто. І, виходить, за самими для них оптимістичними підрахунками, у саєнтологів навряд чи в усьому світі більше 100 тисяч послідовників, а найімовірніше, і менше. Але кілька років назад чистий дохід саєнтології становив від трьох до п'яти мільйонів доларів у день. Зрозуміло, що при таких грошах і активній підтримці держдепартаменту США вони можуть мати великий вплив.

Тепер залишилося безпосередньо з'ясувати, чим зобов'язані інформаційні матеріали засновника саєнтології Хабарда включенням до федерального списку екстремістських матеріалів.

- Я думаю, що будь-які матеріали Рона Хабарда є екстремістськими й становлять небезпеку, - сказав православний сектовед «K2K». - На думку багатьох експертів, саєнтологія є свого роду міжнародною спецслужбою, у якої тільки одна лояльність - стосовно себе, яка не стискує себе в методах збору компромату на всіх людей, що попадають до поля зору, а потім користується цією інформацією для досягнення своїх цілей - влади й впливу. Ця організація несе в собі серйозну соціальну небезпеку. Так її оцінюють спецслужби Німеччини, Франції, Бельгії й ряду інших країн. Але секта є єдиною структурою з єдиним центром і твердою дисципліною, тому все, що діється в саєнтологічній організації в одній країні, справедливо й для всіх інших. Те, що сьогодні відбулося в Росії, - це серйозний крок уперед. У Європі із саєнтологією борються, намагаючись заборонити саму організацію, але секті ніколи не складало труднощів перереєструватися під іншою назвою. Російський суд звернув увагу на основу - писання самого Хабарда. А от без його матеріалів секта, як вона не назвися, діяти не зможе.
 
3 мая 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • У США з секти саєнтологів стягують мільйон доларів за знущання и примушення до аборту
  • Росія. Рязанський Центр протидії екстремізму вилучив у сектантів заборонену літературу
  • Експерти: Секта дає щастя, але дуже ненадовго і «з поверненням»
  • Погроза для національної безпеки від діяльності тоталітарних релігійних і псевдорелігійних сект
  • Як у дійсності вилікувався Том Круз: коментар Російської асоціації центрів вивчення релігій і сект (РАЦВРС) із приводу матеріалу «Саєнтологія допомогла Тому Крузу вилікуватися від діслексії»
  •