Київ. Аделаджу почнуть судити у квітні

Київ. Аделаджу почнуть судити у квітніКолишній міністр Луценко прогнозував передачу в суд матеріалів справи по аферах «Кінгз Кепітал» і приватного підприємства «Грант» ще на кінець грудня 2009 року. Але розслідування затяглося. Тим часом пастор, якого обвинувачують у колосальному обдурюванні парафіян, готується на початку квітня відзначити 16-у річницю своєї церкви «Посольство Боже». До речі, свято Сандея Аделаджи в цьому році буде не в Палаці спорту, як в 2009-му, а в надувному храмі-наметі по вул. Іжевській.

- Можливо, справа пішла б до суду і раніше, але жертви афери йшли щодня, нам потрібно було їх опитувати, визнавати потерпілими, - говорить Віктор Ільчук, заступник начальника Головного слідчого управлянні МВС. - Збиток від злочинних схем в «КК» і ПП «Грант» становить сотні мільйонів гривень, а кількість обманутих вкладників перевалила за кілька тисяч по всій країні. Думаю, наприкінці квітня матеріали справи все-таки потраплять до суду.

За «шахрайство в особливо великих...» Аделаджі загрожує до 12 років з конфіскацією. Сам Аделаджа на останніх допитах показань не змінив і визнати свою провину як і раніше відмовляється. Коли йому називають прізвища потерпілих, від відповідає: «Я ж не говорив конкретно цій людині неси гроші туди-то. Це абсурд».

Але те, що люди вкладали гроші під впливом свого духовного вчителя, довели психологічні експертизи. Правоохоронці намагалися розібратися також із грошима, які пастор зібрав на будівництво розрекламованого ковчега-церкви, але поки безрезультатно.

- Ділянку церкви виділили, гроші продовжують збиратися постійно, а будівництво не почалося, - продовжує Віктор Ільчук. - Проблема в тім, що ці внески, як і десятина, - добровільні, хоча ніде не враховуються й неможливо перевірити, на що їх витрачає Аделаджа.

Відкритим текстом

«Доказів провини пастора достатньо»

Іван Боднарук, адвокат потерпілих:

- Можлива тактика Аделаджи в суді така: буде намагатися довести, що в нього своє тлумачення Біблії. За його версією, кожна людина тільки тоді стане щасливим, коли розбагатіє. Сандей буде переконувати суддю, що погано володіє російською й українською мовою, тому коли призивав їх примножити багатство, вони його нібито неправильно зрозуміли. Звичайно ж, ці аргументи пастора не врятують.

Ми маємо у своєму розпорядженні записи «богослужінь» Аделаджи, де він особисто збирає гроші в парафіян. До того ж, є маса дисків з його проповідями, які доводять, що мови він знає добре. Після передачі до суду справ «КК» і ПП «Грант», сподіваюся, все-таки заведуть кримінальну справу по ще одним аферистах під дахом церкви – «Клубу тисячі мільйонерів». Я зараз збираю докази, вже є свідчення 10 потерпілих.
Андрій Ткач, «Газета по-київські»
 
19 марта 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Знищено слідчі матеріали по справі львівських пасторів «Посольства Божого»
  • При МЗС відкрилося «Посольство Боже»
  • Аделаджа - «живий бог» чи шахрай?
  • Парафіяни «Посольства Божого» розповіли про те, як вони стали жертвами фінансових афер своїх пасторів
  • Уроки року: кінець секти «пензенських затворників»
  •