Знищено слідчі матеріали по справі львівських пасторів «Посольства Божого»

Знищено слідчі матеріали по справі львівських пасторів «Посольства Божого»6 серпня в Пустомитівському районному суді Львівської області відбулося чергове засідання по справі пасторів «Посольства Божого». Керівникам цієї секти зачитано обвинувальний акт. Звинувачення в шахрайстві в особливо великих розмірах і відмиванні грошей пред'явлено пасторам Сергію Лардугіну, Роману Ревко, Лесі й Олександру Олексюк.

Прокурор, який зачитує висновки досудового слідства, акцентував увагу на тому, що шахрайством керівники «Посольства Божого» займалися під виглядом здійснення господарської та інвестиційної діяльності і за два роки, з 2007 по 2008 рік, виманили у своїх прихожан 3,5 мільйона гривень. Ці кошти в основному були банківськими кредитами, які одурманені люди брали під заставу своїх квартир, будинків, земельних ділянок та віддавали «церкві» на «розвиток бізнесу».

Пастори, сидячи на лаві підсудних і вислуховуючи оголошення обвинувального акта, випромінювали впевненість і спокій. Сергій Лардугін під час цієї процедури навіть задрімав, за що отримав зауваження з боку судді. Потерпілі вели себе по-іншому - нервували, хвилювалися і питали один одного: «А що буде далі?» Така реакція була викликана тим, що під час судового засідання виникло питання про долю матеріалів кримінального провадження. Кілька місяців тому слідчі і прокурори заявили, що більшість матеріалів кримінального провадження по даній справі було знищено під час «майданних» подій - «ночі гніву» у Львові, коли громили і підпалювали приміщення міліції, прокуратури, СБУ.

Підняли це питання адвокати підсудних, які заявили суду клопотання про надання їм для ознайомлення в повному обсязі матеріалів кримінального провадження щодо обвинувачених. Суд задовольнити дане клопотання не зміг, оскільки матеріали кримінального провадження обласна прокуратура до обвинувального акту не додала. У той же час нічого конкретного не зміг пояснити представник прокуратури, який заявив, що йому невідомо, які матеріали «згоріли», а які ні, і що «підтверджуючі документи» відносно того, що частина матеріалів була знищена, прокуратура надасть на наступне судове засідання.

- З «ночі гніву» пройшло вже майже півроку, а обласна прокуратура за цей час не представила суду жодної довідки, жодного документа, що підтверджують цілісність матеріалів кримінального провадження, - дивується колишній парафіянин «Посольства Божого», житель містечка Пустомити 45-річний Артур Глущенко. - Або такий факт: на наші (і наших адвокатів) звернення прокурорські чиновники нічого конкретного не повідомляють. В відписках лише говориться, що пожежа була і в приміщенні обласного УМВС, і в будівлі обласної прокуратури, а матеріали згоріли в слідчому управлінні. В якому саме - міліцейському або прокурорському - про це нічого не говориться. Потерпілі такі дії розцінюють як спробу умисно затягнути судовий розгляд справи, з тим щоб надалі його розвалити.

- Правоохоронці на шахрайство з боку пасторів «Посольства Божого» не реагували з 2008 року, коли в міліцію було подано заяви від перших потерпілих, - розповідає колишня прихожанка, пенсіонерка Регіна Саноцька. - Надалі, коли кримінальна справа була нарешті порушена, її кілька разів закривали, «футболили» з райвідділу в райвідділ, в результаті розслідування затягнулося на два роки. Наприкінці минулого року справа потрапила до Пустомитівського райсуду. Це при тому, що ми наполегливо вимагали, щоб суд проходив у Львові, де проживає більшість потерпілих і знаходяться банки-кредитори, а також структурні підрозділи «Посольства Божого».

По сьогоднішній день в районному суді судове слідство не просунулося ні на йоту. Мало того, судовий процес може взагалі припинитися, якщо пропали матеріали кримінального провадження. Згоріли вони або їх знищили навмисне - невідомо. Після судового засідання потерпілі понуро розбрелися по автобусним зупинкам. Підсудні пастори, які знаходяться нині під домашнім арештом, разом з адвокатами розсілися по дорогих іномарках. Завершував цю «кавалькаду» мікроавтобус марки «Мерседес», на задньому склі якого «красувався» заклик до нових потенційних «інвесторів» пасторського бізнесу...
 
19 августа 2014
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Київ. Аделаджу почнуть судити у квітні
  • Парафіяни «Посольства Божого» розповіли про те, як вони стали жертвами фінансових афер своїх пасторів
  • Володимир Ар’єв: В Росії «Посольство Боже» заборонено
  • Кирило Куликов: Діяльність «Посольства Божого» загрожує національній безпеці України
  • Тарас Стецьків: Шоу «Посольства Божого» є елементом передвиборчої кампанії Черновецького і суперечить християнській моралі
  •