В Узбекистані припинена діяльність секти «Вчення Григорія Грабового»

В Узбекистані припинена діяльність секти «Вчення Григорія Грабового»Правоохоронними органами Узбекистану припинена незаконна діяльність секти «Вчення Григорія Грабового» у Ташкенті. Правоохоронці вже неодноразово одержували скарги із приводу сумнівних «сходок» в одній із квартир, розташованих на кварталі «Ц-5» Юнусабадського району. У ході перевірки з'ясувалося, що тут був організований Центр віровчення Григорія Грабового.

Без усякої реєстрації, без офіційного дозволу і відповідних документів з Міністерства юстиції Узбекистану регулярно проводилося релігійне навчання й здійснення диких ритуальних обрядів, участь у яких приймали обмануті мешканці Ташкенту всіх віків і різних національностей.

Керувала ташкентською сектою з Росії якась Нора Морозкіна. Саме до неї стікався основний потік матеріальних коштів. «Намісницею» ж в Узбекистані стала жителька Ташкента Саломат Іскандарова, яка одночасно займала в місцевій ієрархії «посаду» головного бухгалтера. Були тут і свої «ідеологи»: за залучення і організацію навчання нових адептів відповідав інший житель Ташкента Едуард Пак, а за виготовлення і поширення «релігійної» літератури - Флоріда Баянова.

У секті були вилучені листівки, CD і DVD, аудіо- й відеокасети, спеціальна література, розрахована на дитяче сприйняття і т.д. Тобто велася планомірна обробка і вербування у свої ряди все нових членів, у тому числі дітей і молоді. Іншими словами, був виявлений повний склад злочину, передбаченого ст. 216 КК Республіки Узбекистан «Незаконна організація громадських об'єднань і релігійних організацій». Під час перевірки був виявлений план заходів членів секти, у тому числі проведення масових акцій протесту - пікетів і мітингів, а також організація голодувань і багато чого іншого.

Нагадаємо, що 7 липня 2008 року Таганський суд Москви приговорив до 11 років ув’язнення Григорія Грабового - засновника секти. У 2001 році він створив секту «Вчення Григорія Грабового» і фонд, на рахунки якого перераховувалася частина коштів, отриманих від діяльності секти. За даними слідчих, «цілитель» організував мережу своїх філій в 57 регіонах Росії. Серед іншого його звинуватили в одержанні грошей за «воскресіння померлих» - в першу чергу, загиблих у Беслані дітей. Загалом Грабовому біли пред'явлені обвинувачення у 11 епізодах шахрайства. 15 жовтня 2008 року Мосміськсуд скоротив строк позбавлення волі Григорію Грабовому на три роки (до 8 років).

Григорій Грабовий народився 14 листопада 1963 року в селищі Кіровському Чимкентської області Казахської РСР. У 1986 році закінчив Ташкентський державний університет за фахом «механіка». Відомий своїми заявами про те, що він - Ісус Христос, а також опитами по «воскресінню мертвих». У 2008 році Грабовий за підтримки партії ДРУГГ (Добровольці, які розповсюджують Учення Григорія Грабового) зібрався балотуватися на пост президента Росії, пообіцяв першим же своїм указом скасувати смерть на території країни.
 
15 апреля 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • В Геленджику білоруські адепти секти анастасійців перетворилися на мумій
  • Три сектантки з Астрахані обвинувачуються у викраденні дітей
  • Справа копейських сатанистів
  • Конституційний суд Росії відмовив саєнтологічної секті у розгляді скарги
  • Уроки року: кінець секти «пензенських затворників»
  •