Тернопіль. Перуна забрали до міліції (фото)

Тернопіль. Перуна забрали до міліції (фото)Справжня релігійна війна розгорілася на Тернопільщині. Місцеві язичники обвинуватили тутешніх греко-католицьких священиків в організації погромів язичеських капищ, знищенні ідолів і побитті «волхвів». Зіткнення відбулися 3 серпня біля села Саджівки Гусятинського району Тернопільської області, де якийсь час назад секта язичників «Родове вогнище рідної православної віри» розбила капище, встановила дерев'яних ідолів, організувала жертвоприносини, камлання й т.п. До Саджівки потягнулися «паломники». Але місцевим жителям гучні «богослужіння» з бубнами й співами доставляли незручності, на що вони неодноразово скаржилися владі. Однак у релігійну площину конфлікт перейшов після того, як на околицях села стали пропадати хрести, встановлювані місцевою греко-католицькою громадою...

Селян, які є парафіянами Греко-католицької церкви, ця обставина образила й, не знайшовши підтримки влади, вони самі пішли на переговори із сектантами. Спершу запропонували їм влаштувати капище подалі від населеного пункту. Язичники йти на компроміс не забажали. І місцеві жителі взялися за сокири, щоб самостійно зрубати ідол Перуна, а замість нього встановити хрест. Невдоволення ідолоборців викликали спроби язичників зняти процес встановлення хреста на відеокамеру. За словами селян, вони вимагали від «рідновірів» припинити зйомку, а після відмови силоміць забрали камеру й виключили її. На цьому, як говорять селяни, конфлікт був вичерпаний.

Інша версія подій в «рідновірів». За їхніми словами, 3 серпня в результаті конфлікту дерев'яні ідоли були не тільки зрубані, але й спалені, а самі «волхви» - побиті. Серед потерпілих - заступник «верховного волхва України-Русі» Богумир Миколаїв, якого, за його словами, «нападаючі тягали по капищу за коси». Сам «Верховний волхв» Володимир Куровський звинувачує в тому, що сталося, Бучацьку єпархію УГКЦ і зокрема священика з села Саджівки - отця Олега Сарабуна. Під час прес-конференції, організованої 6 серпня в прес-центрі УНІАН лідерами «Родового вогнища рідної православної віри», язичники заявили, що духівництво «нацькувало» на них своїх войовничих парафіян - активістів націоналістичної організації «Тризуб в ім'я Степана Бандери». За словами «волхва», тризубівці побили п'ятьох «рідновірів» і облили їх бензином. Постраждалі стверджують, що в них були відібрані особисті речі - мобільний телефон, гаманці й т.п.

Зараз Перуна забрали в міліцію - подалі від гріха, а черговий встановлений селянами хрест - зник. Юридичну оцінку конфлікту мають дати правоохоронці. Однак ніхто не прагне оцінювати байдужність влади до численних скарг селян, які передували зіткненням. Думка сільської громади довгий час ігнорувалася владою й правоохоронцями. Результат не змусив себе чекати. А на теренах України тисячі сектантських громад продовжують експлуатувати для своєї діяльності комунальні установи, проникати у вузи й школи, руйнувати родини й психіку адептів при повному потуранні влади. Саджівський урок - вже не перше попередження про те, що діяльність сект потребує уваги держави.

Тернопіль. Перуна забрали до міліції (фото)

Тернопіль. Перуна забрали до міліції (фото)

Тернопіль. Перуна забрали до міліції (фото)

Тернопіль. Перуна забрали до міліції (фото)

Тернопіль. Перуна забрали до міліції (фото)

Тернопіль. Перуна забрали до міліції (фото)
 
11 августа 2009
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • При МЗС відкрилося «Посольство Боже»
  • Справа копейських сатанистів
  • Держкомрелігій офіційно відмовив у праві на реєстрацію Правовірної греко-католицької церкви України
  • Київ. Віктор Ющенко відкидає обвинувачення Дмитра Медведєва в неналежній організації візиту патріарха Кирила в Україну
  • Київ. «Національний Альянс» розпочав кампанію «Обережно - секти!». ФОТО
  •