Московських школярів зомбують сектанти


Хто і як впроваджує «супернавчальну» систему «великого Рона Хаббарда» в освітні установи

Московських школярів зомбують сектантиПро «недобрий будинок» на окраїні села Заворово Раменського району оперативники Центра по протидії екстремізму ГУВД по Московській області довідалися наприкінці минулого року.

- Просигналили місцеві жителі. Мол, сектанти спокушають дітей, - розповідає слідчий відділу капітан Станіслав Р. (розслідування триває, і своє прізвище міліціонер просив в матеріалі не згадувати. - Авт.). - Під підозру потрапила приватна школа-пансіон «Еліта»...

Оперативники наскочили з обшуком. У цей момент у школі перебували сім учнів з 1-го по 6-й клас і один десятикласник. Ліцензії й акредитації на надання освітніх послуг у хазяїв закладу не було. Як, втім, і дозволу на заняття приватним підприємництвом.

З'ясувалося, що школа належить бізнесмену-землевласнику, гендиректору компанії «Жилвест» Сергій Пічугин. Директриса пансіонату - його дружина Світлана Басирова (прізвище першого чоловіка). Тут же по господарству клопотав і 21-літній син Світлани від першого шлюбу Руслан. Хлопець кинув юридичну академію, щоб присвятити себе батьківському бізнесу.

У ході обшуку оперативники вилучили пакунки з брошурами по саєнтології й «освітні» матеріали - контрольні аркуші, по яких училися діти. На кожному з них було дивне маркування - букви Applіe Scholastіc і трохи нижче підпис - Центр «Прикладна освіта», Освітній центр «Едельвейс».

- Була порушена кримінальна справа по статті 171 КК РФ «незаконне підприємництво», - продовжує капітан міліції. - У грудні минулого року «Еліту» закрили.

Але відразу після Нового року заклад безстрашно, не звертаючи уваги на міліцейську заборону, продовжив вчити школярів.

Московських школярів зомбують сектанти
Глава освітнього центру «Едельвейс» Марат Саїд-Галієв (другий праворуч у
першому ряді) і його команда (Фото із сайту організації)

Фабрика по промиванню мозків

За словами фахівців-сектознавців, «освітній» бренд Applіe Scholastіc (на російську це словосполучення переводиться приблизно як «прикладне навчання, освіта») - власність величезної саєнтологічної імперії. У Німеччині й Франції, де саєнтологи вважаються тоталітарною сектою і їхня діяльність заборонена на державному рівні, організацію Applіe Scholastіc називають «промивною» мозків.

- Свою мету творці Applіe Scholastіc не приховують - поширення «освітніх матеріалів і послуг, заснованих на роботах Л. Рона Хаббарда» - отця-засновника саєнтології, - розповідає президент Російської асоціації центрів вивчення релігій і сект, голова Експертної ради по державної релігіознавчої експертизі Мін'юсту РФ Олександр Дворкин. - Головний центр «Прикладна освіта СНД» базується в Москві на Переяславської вулиці. Він входить до системи ABLE (Міжнародна асоціації по поліпшенню життя й освіти).

Йому підкоряються більше дрібні організації, які надають різні «освітні» послуги для дошкільників і дорослих. Всі вони зареєстровані як самостійні фірми, але управлінський центр у них один - у Лос-Анджелесі. І ціль одна - викачування із клієнта грошей і вербування нових членів до секти.

У Москві найбільшою «дочкою» «Прикладної освіти» є «Едельвейс». Цей центр пропонує послуги репетиторів по всіх шкільних предметах з 1-го по 11-й клас. І додаткові «Курси по поліпшенню життя». А також навчання по програмі WІSE (Міжнародна асоціація саєнтологічних підприємств, які використовують у бізнесі технологію керування, розроблену Хаббардом).

На сайті «Едельвейса» я прочитала інформацію - тут є вакансії вчителів практично по всіх шкільних дисциплінах. Але, що цікаво, наявності в педагога диплома про вищу освіту для влаштування сюди на роботу не потрібно. Відсутність педстажу навіть вітається. «Чому б не спробувати влаштуватися сюди викладачем?» - подумала я.

Московських школярів зомбують сектанти

Записуюся на співбесіду як здобувач посади вчителя російської мови і літератури...

«Едельвейс» займає весь перший поверх одного з адміністративних будинків Управи району «Текстильники». Повітря в приміщенні затхле. Інтер'єр дуже «поношений».

- Ми працюємо по особливих освітніх технологіях, - пояснює мені бліда, з палаючими чорними очима «кадровик» центра Айгуль. - Щоб вникнути в тонкості навчання, майбутній працівник, не важливо хто - викладач або адміністратор, повинен пройти місячне стажування по 6 днів на тиждень по 8 годин. Завдання не обговорювати, дисципліна тверда. По п'ятницях виплачується стипендія - тисяча рублів. Тільки після того як вивчите посадові інструкції й зрозумієте суть методики, зможете приступитися до роботи.

Після навчання приймають до штату. Але не обов'язково педагогом - можуть спочатку довірити роздачу реклами центра, миття підлог. І відмовитися не можна. Так перевіряється, наскільки людина готова підкорятися начальству. І тільки після того як керівництво центра переконається, що новий співробітник повністю керований, його можуть допустити до класу.

- А відпустка й лікарняний як оплачуються? - заїкнулася я.

- У нас це не передбачено, - відрізала Айгуль.

Для учнів, що приходять до «Едельвейсу», заняття в центрі коштують недешево - близько 30 тисяч рублів на місяць. У кабінеті «Російської мови й літератури» одночасно займаються «студенти» (так їх тут називають) різних класів. Четверокласники сидять на одному ряді. Їх супервайзер (так у центрі звуться вчителі) читає казку. На іншому ряді старшокласники 9-11-х класів під наглядом іншої клас-дами вирішують тести державної підсумкової атестації і єдиного державного екзамену.

Перед заняттям усі проходять «настроювання», мовою саєнтологів - «орієнтацію в сьогоденні». Супервайзер дає команди: «подивитеся на стелю», «тепер на підлогу», «доторкніться до будь-якої парти на сусідньому ряді», «лясніть у долоні 2 рази», «доторкніться до спини», «тепер до чола» - усе в дуже швидкому темпі.

Протягом уроку ніхто хлопців не вчить, матеріал не пояснює. Діти самі розбираються із завданнями по спеціальних контрольних аркушах - точно таких же, які були вилучені в «Еліті». У них прописане основне правило: «Важливо! Якщо під час проходження програми Ви зустріли незнайоме слово, яке Ви не повністю розумієте, подивиться його значення в словнику або зверніться до Супервайзеру. Супервайзер - це не інструктор, не вчитель. Він не дає студентам відповіді на питання, але показує, де ці відповіді можна знайти».

Проясняємо слова, отупляємо мозок

- Саєнтологи вважають, що Хаббард відкрив технологію, яка пояснює, як навчитися всьому на світі: вивчити будь-який предмет у будь-якому віці по будь-якому підручнику й на будь-якій мові, - пояснює професор Дворкин. - До речи, сам цей діяч не мав вищої освіти. Насправді ж суть технології Хаббарда зводиться до того, щоб учити по словнику значення слів і складати з ними речення. Причому з правильним вживанням цього слова і з неправильним. Саєнтологи це називають «клировання» (тобто «прояснення») слів. Вони вважають, що, якщо хоча б одне слово незрозуміло, не засвоюється весь текст. Так що, поки не усвідомив один матеріал, до наступного рухатися не можна.

По саєнтологам виходить так: вся проблема поганої засвоюваності - у нерозумінні якихось слів у процесі навчання. Приходячи на курси послідовників Рона Хаббарда, люди починають заново вчити свою рідну мову. Наприклад, тобі говорять, дай визначення слову «стіл» або «ложка», якщо ти роздумуєш більше трьох секунд, виходить, слова не знаєш, берися за словник і зубрі. Завдання - переконати людину, що він не знає своєї рідної мови, і змусити його вчити визначення слів. Далі вже справа техніки.

- Саєнтологичні освітні курси відкривають широкий простір для маніпулювання особистістю, - підбиває підсумок релігіознавець. З кожним разом у тексті з'являється усе більше слів, яких у звичайному словнику не знайти, - саєнтологічний «новояз». Відразу стоїть глосарій (тлумачний словник) - і доводиться учити нові слова вже по ньому.

- Зрештою людина плавно переходить на мову саєнтологічних слів і понять - є, ціль досягнута, - констатує Дворкин. - Ми пам'ятаємо: хто контролює мову людини, той контролює його думки. А далі людину можна вже «очищати» за системою Хаббарда - проводити так званий аудитинг (перекручена сповідь із застосуванням гіпнозу). А потім ви готові вже до засвоєння саєнтологічного світогляду, можете відректися від родини й вступити в секту.

Навчаючись у центрі «Прикладна освіта», освоюючи мову саєнтологів, людина мимоволі проходить підготовку до того, щоб стати адептом секти. А тут тріпотять і схиляються тільки перед одним ім'ям - безсмертного Хаббарда!

Звідки беруться атестати?

До 2003 року «Едельвейс» займався тільки репетиторством. А потім уклав договір з московською школою № 96, що в Великому Тишинському провулку, і одержав право готовити школярів до здачі випускних іспитів екстерном. Центр, по суті, став школою. Цікаво, що й «Еліта» у Раменському районі також мала договір із цією ж школою.

Пов'язаний з 96-ю і приватний дитячий садок «Настюша», у якому зараз, окрім малят, є ще й сім різновікових школярів з 1-го по 6-й клас. За словами власниці дитсадка, вони вчаться по методу «шкільний клас сімейного навчання».

- Насправді повний шкільний день діти проводять у саєнтологів, з ними працюють за технологією Хаббарда, під контролем Центра «Прикладна освіта СНД», - говорить співробітник Центра релігіознавчих досліджень в ім'я св. Іринія Ліонського Тетяна Карпачова. - Я давно вивчаю проблему проникнення саєнтологів у систему освіти. Недавно мені вдалося побувати в дитсадку «Настюша». Зі школярами там працює один дорослий, заміняючи їм всіх учителів-предметників. Вихователька показала мені договір, який укладається з родителями. Там написано: «Всі спірні питання вирішуються через прояснення пунктів цього договору. Якщо буде потреба запрошується представник «Прикладної освіти» (ABLE)».

«Настюша» спочатку розташовувалася в одній із квартир житлового будинку в Мітині. Але батькам заклад Жанни Юріївни не сподобався - діти в ньому часто боліли, займалися з ними погано. Про дитсадок поповзли слухи. І «Настюша» переїхала в район Водний стадіон. А в Мітино переїхав дитсадок її подруги Олени Єфремової.

На замітку батькам

- Будь-які секти намагаються в першу чергу потрапити в систему освіти. Саєнтологія - не виключення. Її адепти напористі, у них є гроші, - підбиває підсумок Олександр Дворкин. - Зрозуміло, що освіта - це діти, діти - це майбутнє. А батьки на багато що готові, аби забезпечити своїм чадам безхмарне й безбідне майбутнє. Так що поле вербування величезне.

Якщо вам до рук потрапила реклама освітніх послуг, уважно до неї придивіться. На будь-якому саєнтологичному матеріалі внизу крихітними буквами буде фігурувати слово «Хаббард» або копірайт бібліотеки Хаббарда.

При спілкуванні з освітніми агітаторами саєнтологов вичислити нескладно. По-перше, це люди, які вважають, що їм всі підвладно, вони контролюють будь-яку ситуацію. Він буде командувати, чіплятися по дрібницям і вимагати по дрібницях доказів. А головне - незабаром у розмові спливе ім'я «великого Хаббарда».

«Наші клієнти із доходом від 5 до 50 тисяч доларів»

Мені вдалося роздобути внутрішні інструкції для співробітників центра «Едельвейс». От на кого орієнтується керівництво центра: «Що стосується репетиторства, то наші клієнти - із соціальних шарів. Що стосується «екстернату», то вони заможні люди. Серед наших клієнтів є менеджери середньої ланки в крупних компаніях, а також власники компаній середнього бізнесу. Люди з доходом від 5 до 50 тисяч на місяць». Як було представлено на закритому сайті «Едельвейса» (до речі, його повна роздруківка дається здобувачеві), VIP- клієнтами «Едельвейса» є: власник консалтингової компанії «Busіness Forward» Володимир Кусакін, гендиректор «Самарфаянсу» Павло Мисюля (в 2004 році він визнаний гідним звання «Лідер бізнесу Поволжя»), співвласник мережі магазинів «Пари черевиків», творець і екс-продюсер групи «Руки вверх» Андрій Маликов, зірка серіалу «Татусеві дочки» Даша Мельникова...

Центр процвітає. Для порівняння: десять років тому його прибуток становив усього 24 тисячі рублів на місяць, сьогодні - мінімум 1 800 000 тільки з одного, так званого, репетиторства.

Шеф «Едельвейса» - сорокалітній Марат Рашидович Саїд-Галієв - може пишатися запаморочливою кар'єрою. Він народився в Ашхабаді, учився у вузі (щоправда, не повідомив, у якому й чи закінчив його). Під час навчання шив спортивні й дамські сумки. Рік працював учителем фізкультури. Потім - комерційним директором на м'ясокомбінаті, торгував на ринку. В 2000 році Саїд-Галієв переїхав до Москви. І тоді ж відкрив «Едельвейс». На сайті «Едельвейса» розповідають: глава центру одержав подяки за свою діяльність від глави Управи району Текстильники й навіть звання «Меценат сторіччя».

Довідка

Лафайєт Рональд Хаббард народився 13 березня 1911 року у Небрасці. У молодості цікавився окультизмом, вивчав техніку гіпнозу, був послідовником відомого окультиста Алістера Кроулі, який називав себе «Звіром 666». В 1950 р. Хаббард випускає книгу «Діанетика: сучасна наука душевного здоров'я». Намагається оголосити свої ідеї наукою. В 1954 р. перейменовує діанетику в саєнтологію (від англ. scіence - наука) і оголошує її релігією, засновуючи в Лос-Анджелесі Церкву саєнтології. У 1984-му у ході процесу, пов'язаного із саєнтологами, суддя Верховного суду Пол Дж. Брекенрідж охарактеризував церкву Хаббарда так: «Організація є шизофренічною й параноїдальною і... ця пікантна комбінація, схоже, є відображенням особистості її засновника». Умер у 1986 році. Старший син Хаббарда написав всю правду про батька й прокляв його. Молодший син покінчив із собою.

Навчальні заклади, що підкоряються Центру «Прикладна освіта СНД» у Москві й Підмосков'ї:

● центр «Едельвейс» (Москва, 7-а вул. Текстильників, буд. 18/15);
● група «Нова російська мова» (Москва, вул. Ієрусалимська, 2, кв. 78);
● школа-пансіон і дитячий садок «Країна чудес» на Київському шосе в котеджному селищі «Зимовий сад»;
● школа-пансіон «Еліта» у Раменском районі Московської області;
● дитячі садки «Лідер» у Москві (вул. Вешняківська, 9, корп. 1, кв. 78) і селищі Беляниново Московської області (вул. Лісова, буд. 25);
● домашні дитсадки: «Країна чудес» (Москва, вул. Окська, буд. 1, корп. 1, кв. 129),
● «Соняшник» (Москва, вул. Сніжна, буд. 19, корп. 2, кв. 1),
● «Настюша» (Москва, вул. Зеленоградська, буд. 3, кв. 52),
● «Еврика» (Москва, П’ятницьке ш., буд. 6, кв. 83).


Вчителя зобов'язані проходити хаббардистські курси

У середній школі з поглибленим вивчанням предметів в області знань «Мистецтво» № 1332 (саме так дивно називається навчальний заклад) у Північному Бутові учням і вчителям читають лекції по Хаббарду.

Московських школярів зомбують сектанти
По таких брошурах змушують проходити перепідготовку вчителів у школі № 1332

- Моя дочка вчиться в цій школі, - розповідає мама однієї з учениць. - Діється там щось неймовірне. Із благословення директора Марії Георгіївни Струве нашу школу окупували саєнтологи. Тут використовують незвичайні «здоров'язберігаючі» технології. Багато «мертвих душ» - у класному журналі діти значаться, а на уроки не ходять. Батьківський комітет школи скаржився на обстановку в школі в Управління освіти Південно-Західного округу. Директриса відскіпалася простою доганою.

Для довідки: Марія Струве, дочка композитора Георгія Струве. Переможець московського конкурсу «Учитель року-2000» у номінації «Натхнення й артистизм», лауреат конкурсу «Грант Москви» в області гуманітарних наук (2002), визнана гідною звання «Почесний працівник загальної освіти РФ», президент Гільдії диригентів-хормейстерів Росії. До недавніх пор школа була зразково-показовою. Але якийсь час назад, за словами її співробітників, директор стала активно поширювати ідеї саєнтології. Вона початку вербувати в секту в першу чергу педагогічний колектив, потім батьків, з якими в неї довірчі відносини, а потім і проводити загальношкільні саєнтологичні заходи.


- Вчителям пропонувалося пройти курси Хаббарда в «добровільно-примусовому порядку», - розповідає Тетяна Карпачова. - Їм читали лекції, зокрема, по книзі «Інструменти навчання для викладачів» з підзаголовком «Засновано на роботах Л. Рона Хаббарда». Це посібник, призначений для використання в центрах «Прикладної освіти».

У школі № 1332 значаться учні школи-пансіону «Країна чудес». До речі, він також підзвітний саєнтологам.
Катерина Рожаєва, «Комсомольська правда»
 
25 марта 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Саєнтологи проникли в систему освіти
  • Родичі здають наркоманів до тоталітарних сект
  • Олександр Дворкін про саєнтологію та екстремізм
  • В Узбекистані припинена діяльність секти «Вчення Григорія Грабового»
  • Як у дійсності вилікувався Том Круз: коментар Російської асоціації центрів вивчення релігій і сект (РАЦВРС) із приводу матеріалу «Саєнтологія допомогла Тому Крузу вилікуватися від діслексії»
  •