Кіровоград. Про Амонашвілі і редакційну політику порталу «Православ'я в Україні»
3 березня на сайті «Православ'я в Україні» з'явилася стаття про відкриття в Кіровограді п'ятиденного семінару відомого педагога Шалви Амонашвілі. При цьому, кіровоградський кореспондент «ПУ» Ангеліна Несен, чи те через незнання, чи те навмисно, ані словом не згадала про реріхіанський зміст педагогіки Амонашвили. Тим часом, очолюваний Шалвою Олександровичем «Міжнародний центр гуманної педагогіки», про який йде мова в публікації «ПУ», фактично є дочірньою організацією Міжнародного Центра Реріхов (МЦР). А сам педагог в 2000 р. був вибраний членом правління МЦР.
На нещодавніх ХVІІ Рождественських читаннях у Москві, протоієрей Олександр Новопашин, віце-президент РАЦИРС, виступив з доповіддю «Проникнення окультизму в систему державної освіти на прикладі «Школи гуманної педагогіки» академіка Шалви Амонашвілі». На жаль, виступ отця Олександра, та і робота всієї секції «Тоталітарні секти, окультизм, перекручування Православ'я» залишилася непоміченої журналістами порталу «ПУ».
Відразу після появи на сайті статті Ангеліни Несен, відвідувачі «ПУ» стали надсилати критичні відкликі, у яких вказували на сектантський характер діяльності Амонашвілі. У відповідь відповідальний редактор сайту Юлія Комінко заявила: «Матеріал нашого кореспондента з Кіровограда представляє одну точку зору: людина побачила і написала так, як вважає потрібним. Якщо в кого б то не було є істотні зауваження по описаній події або приводу, можна заперечити, і це дасть авторові і редакції поштовх трохи по-іншому подивитися на проблему».
Надіслав свій критичний відклик на портал «ПУ» і я. Однак редакція відмовилася його публікувати. Привожу дослівно текст свого коментарю: «Сумно, що православний сайт займається пропагандою реріховської педагогіки. І хамство у відношенні Олександра Дворкіна пропустили». Імовірно мій відклик не вписався в редакційну політику сайту. Тим часом, проголошені творцями порталу принципи редакційної політики досить шляхетні. На словах творці сайту декларують:
«Інформація, що публікується на порталі, повинна бути достовірною і досить повною. Всі істотні факти, що ставляться до освітлюваної події, повинні бути викладені».
На ділі бачимо абсолютно тенденційний матеріал про педагога-неоязичника.
Далі редакція проголошує:
«Читачі мають можливість залишати коментарі до публікацій порталу. Не допускаються коментарі, що містять образи, перехід на особистостей, з'ясування особистих відносин...»
На ділі з'ясовується, що не допускаються критичні коментарі на адресу порталу і його авторів. Принизливі ж висловлення на адресу шанованого професора ПСТДУ Олександра Дворкіна на порталі цілком доречні.
Сайт «Православ'я в Україні» не є офіційним органом УПЦ МП. Однак всі новини «ПУ», у тому числі і той, що розглядається нами, акуратно дублюються офіційним сайтом УПЦ. Шеф-редактором «Православ'я в Україні» є протоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар Блаженнішого Володимира, митрополита Київського і всієї України. Тобто перед нами один з найбільших сайтів УПЦ. Це не може не накладати і певної відповідальності. Хотілося б сподіватися, що проголошені редакцією принципи не залишаться порожніми гаслами, а будуть реальними орієнтирами в діяльності редакторів і авторів сайту, головною метою якого проголошена православна місія. Остання без правди і любові неможлива.
Священик Олексій Слюсаренко, представник РАЦВРС у Луганській області