• UkrSekta.info


Авторизация
  • Контакты
  • Вконтакте
  • Новости
  • Статьи
  • Литература
  • Документы
  • Галерея
  • Ссылки
  • Советы
  • Секты
  • Автомобиль
  • Психология
  • Одежда
  • Строительство
  • Оборудование
  • Образование
  • Техника
  • Медицина
  1. Главная
  2. Статьи

«Орегонську народну республіку» створили мормони

«Орегонську народну республіку» створили мормониКонфлікт через земельні права в американському штаті Орегон, що розтягнувся на три тижні, дійшов до своєї кривавої розв'язки: один з протестуючих убитий поліцією, координатор озброєних загарбників парку здався владі. Соцмережі киплять. Частина озброєних прихильників залишається в захопленій адміністративній будівлі Малхірського національного заповідника: вони стверджують, що готові загинути при штурмі. «Бі-бі-сі» намагається зрозуміти й пояснити, чи справедливі жарти про «Орегонську народну республіку», поширені в російському сегменті «Твіттера».

Лідера протесту - 40-річного Амона Банді - і кількох його прихильників затримали у вівторок (26 січня 2015 р. – «УС») за місцевим часом на шосе під час перевірки автомобіля. Потім з'являлися повідомлення про перестрілку в ході арешту. Одна людина, в якої місцеві ЗМІ впізнали 55-річного Роберта «Лавоя» Фінікума, загинула. Наразі 10 протестуючих заарештовані. З них лише одна людина - постійний мешканець Орегона, але не графства Харні. Майже всі загарбники будівлі приїхали з інших штатів і в минулому мали проблеми із законом.

Як все почалося?

Група людей правих поглядів на чолі з братами Амоном і Райаном Банді 2 січня (2015 р. – «УС») зайняла будівлю в місцевому парку дикої природи. Спочатку вони виступили на підтримку Дуайта Хемонда і його сина Стівена, яким було наказано повернутися до в'язниці для відбування покарання. Фермери були засуджені до тюремного ув'язнення в 2012 році за звинуваченням в підпалах федеральних лісових угідь. Вони пояснювали свої дії прагненням зупинити лісову пожежу, яка погрожувала їх володінням. Федеральний суддя постановив, що вирок був недостатньо суворий, і розпорядився повернути Хемондів до в'язниці 4 січня. Цікаво, що обидва палія підкорилися рішенню суду. Крім того, члени їх сім'ї поширили твердження, що брати Банді і їх послідовники ніяк не представляють їхні інтереси.

Правоохоронці в графстві Харні потребували від місцевих жителів не наближатися до забарикадованої території. Поліція Орегону прямо звинуватила групу людей, що зайняли будівлю в місцевому охоронюваному парку, в бажанні підготувати ґрунт для повалення місцевих і федеральних властей. Їхні прихильники мали намір при необхідності залишатися на зайнятої ними землі кілька років і готові застосувати силу, якби поліція спробувала їх вигнати. До 4 січня протестуючі вимагали від влади вивести Малхірський національний заповідник з-під контролю федеральних властей.

У кого шукали порозуміння?

Загарбники намагалися заручитися підтримкою місцевих жителів і індіанців паюте, що проживають неподалік. Однак, як повідомляє телерадіокомпанія Oregon Public Broadcasting, 6 січня на ярмарковій площі центру графства - міста Бернс - у відповідь на питання місцевого шерифа, чи слід протестувальникам виїхати, майже всі присутні підняли руки на знак схвалення. Що до індіанців паюте, то їх старійшини взагалі закликали федеральну владу вивести «ополченців» з території заповідника, стверджуючи, що ті загрожують історичним артефактам племені. 7 січня на прес-конференції губернатор штату Кейт Браун заявила, що с самого початку мирний протест перейшов всі законні кордони. Браун пізніше підкреслила, що захоплення лісництва в національному парку обходиться бюджету штату в 100 тисяч доларів на тиждень.

На другому тижні після захоплення правоохоронці з'ясували, що протестуючі підготували підроблену документацію для залучення представників місцевих і федеральних властей до суду за «зраду», а активіст, що представлявся суддею, не мав ні юридичної освіти, ні відповідної практики. Цікаво, що за 24 дні з моменту захоплення частині заповідника брати Банді не раз виїжджали за межі захопленої ділянки і зустрічалися з орегонськими фермерами. Крім того, Амон Банді особисто навідався в Бернс, однак не знайшов там розуміння: шериф знову закликав його покинути Орегон «по-доброму». Все населення графства Харні – сім тисяч осіб при площі в 26 тисяч квадратних кілометрів. Значну частину округу, як і інших малонаселених територіальних утворень заходу США, складають природні угіддя, які належать федеральному уряду. При цьому, як випливає з відеоблогів із захопленого будинку лісника, члени самопроголошеного ополчення стверджували, що не мають наміру застосовувати зброю ні за яких обставин.

Чим прославилося сімейство Банді?

Історія протистояння сім'ї Банді з Вашингтоном починається в 1993 році: батько Амона і Райана Банді – Клайв (на фото) - через суд вимагав передати права на управління землею від Бюро з управління землями місцевим фермерам. Чоловіка обурювало, що йому доводиться платити за випас худоби на федеральних землях і отримувати дозвіл на їх користування, а інспектори занадто грубо з ним обходилися. Клайв Банді відіграв провідну роль у зіткненнях з владою в невадському графстві Кларк у квітні-травні 2014 року. Тоді блокування вантажівки федерального агентства сімейством Банді і облога садиби фермера правоохоронцями, яка послідувала за цим, обійшлася без жертв. За даними місцевої влади, сімейство заборгувало значну суму за випас худоби на федеральній землі. Згодом Банді-старший відштовхнув від себе багатьох співчуваючих, допустивши расистські висловлювання про «можливу користь рабовласництва». Щодо захоплення Малхірського національного заповідника Клайв висловився більш обережно і чітко відмежувався від синів.

Все сімейство Банді - практикуючі мормони. У загарбників Амона і Райана - ще 12 братів і сестер; тільки у Амона - 46 племінників і племінниць. Особливий колорит діяльності сім'ї додає той факт, що і Клайв і Амон у своїх багатотижневих протистояннях з владою обґрунтовували свої дії «пророцтвами, які прийшли до них згори». Після арешту синів Клайв Банді назвав федеральних агентів «вбивцями». При цьому органи правопорядку підкреслювали, що довго не втручалися в малхірський інцидент, щоб не допустити повторення подій в техаському Уейко, де в 1993 році 82 члена секти «Гілка Давидова» загинули при штурмі зайнятої ними ферми урядовими силами. У США діє ряд об'єднань, що борються за самоврядування землею: багато хто з них, як НКО «Вірні клятві», які підтримали протест Банді, розглядаються ФБР в якості потенційної внутрішньої терористичної загрози.

Що думають про все це в інтернеті?

Амон Банді ще до арешту висловив судження, що його демонізували в соцмережах. В інтернеті, як і в реальному житті, дії чоловіка і правда не викликали загального гарячого схвалення: ще в перший тиждень облоги з'явилися відверто саркастичні хештегі #VanillaISIS [«ВанільнийІДІЛ» - пародія на білого репера Vanilla Ice і заборонене в багатьох країнах світу угруповання «Ісламська держава»], #Yokelharam [«Неотесаний Харам» - натяк на джихадистське угруповання], і #Talibundy [«Талібанді» - суміщені «Талібан» і Банді]. Ще на початку протистояння в Малхірському резерваті в «Твіттері» з'явився фейковий акаунт 40-річного загарбника, який порівняв дії «ополченців» з Розою Паркс - чорношкірої активісткою, що кинула історичний виклик сегрегації пасажирів в автобусах штату Алабама. Після звістки про смерть Фінікума тон коментарів став помітно більш серйозним.

«Мій пріоритет - безпека всіх орегонців і прошарків суспільства. Я прошу всіх набратися терпіння, поки офіційні особи шукають можливість швидкого і мирного вирішення конфлікту», - написала губернатор Орегону Кейт Браун у себе в «Твіттері», отримавши цілу лавину відповідей. Головним чином критика на адресу Браун зводиться до загибелі 55-річного Фінікума при затриманні: багато вимагають відставки губернатора і стверджують, що вбитий був беззбройний. Орегонська поліція не відзначала в своєму повідомленні, чи був озброєний загиблий, який свого часу написав книгу з промовистою назвою «Тільки кров'ю і стражданням: повернути втрачену свободу». Однак є й інші думки. «Один з кращих губернаторів Америки. Пора в'язати цих терористів», - так пише Адам Бер. Саме використання слова «терорист» по відношенню до загарбників Малхірського парку викликало запеклі дебати в соцмережах: багато користувачів стверджували, що оскільки загарбники - білі консерватори, до них не настільки широко застосовувалося це визначення при висвітленні в тих ЗМІ, які не скупляться на використання того ж терміна при описі порушників закону з інших расових і етнічних груп.

Як сприйняла Росія?

Історія, що настільки резонансно відбилася в США і викликала ряд коментарів за кордоном, агукнулася і в Росії: багато хто в Рунеті знайшов схожість в характері захоплення орегонського заповідника з діями озброєних прихильників так званих «Донецької» і «Луганської» народних республік. Деяких росіян також вразило, що загарбники адміністративної будівлі в заказнику регулярно отримували поштою фалоімітатори, переважно, можна припустити, від злостивців. Науковий співробітник Центру вивчення кризового суспільства Олександр Вершинін сказав російській службі «Бі-бі-сі», що для Росії таку історію - наприклад, в заповіднику з самозахопленням території - уявити собі важко.

«У теорії можливо все. Але у нас люди не стільки свої права готові відстоювати, але символічну важливість проблеми. Що у нас може людей підняти [на протест] - це нематеріальні речі. Так було зі скасуванням пільг - все це стосувалося нормальної угоди між владою і суспільством за західними лекалами. Чи можуть питання власності у нас підняти народ на відкрите протистояння з владою - думаю, ні. Те, що там [в Орегоні] виявився мормон, на мій погляд - дуже символічно: для представників пуританських сект, які заселяли США, право власності - ключовий момент», - зазначив історик.

До речі, про річку...

Занятна топоніміка місця, де відбулося протистояння: Малхірський заповідник названий так по річці Малхір (Malheur), чия оригінальна французька назва читається як «малёр» і означає «нещастя». Таке песимістичне ім'я водна артерія отримала у зв'язку з інцидентом з життя канадських мисливців на бобрів на початку XIX століття: ті заготовили шкури пухнастих гризунів на продаж і сховали їх на берегах річки, проте скарб знайшли і привласнили місцеві індіанці. Охоронювану природну територію на берегах річки створили за ініціативою президента США Теодора Рузвельта в 1908 році. У заповіднику також знаходиться однойменне озеро.
Фото: Російська служба «BBC»
  • Автор: admin
  • Дата: 30.01.2016
  • Просмотров: 0
  • Комментариев: 0
Ізраїль активізував пошук лідера секти «Шаву Банім» Еліезера Берланда
Ізраїль активізував пошук лідера секти «Шаву Банім» Еліезера Берланда
22.04.2014, Новости
Тернопіль. Перуна забрали до міліції (фото)
Тернопіль. Перуна забрали до міліції (фото)
11.08.2009, Новости
У перестрілці адептів секти «Свадхін» з поліцією загинули 24 людини
У перестрілці адептів секти «Свадхін» з поліцією загинули 24 людини
04.06.2016, Новости
У США сектанти розрахувалися з боргами 14-річною дочкою
У США сектанти розрахувалися з боргами 14-річною дочкою
18.06.2016, Новости

Нет комментариев. Не желаешь оставить первый комментарий?

Перед публикацией, советую ознакомится с правилами!

Навигация
  • Новости
  • Статьи
  • Литература
  • Документы
  • Галерея
  • Ссылки
  • Советы
  • Секты
Комментарии
Донецк. Адепты харизматических сект выдают себя за байкеров, вербуя молодежь
Вот именно. Как правда - так адепты прихожане харизматических сект церквей сразу срывают с себя
Донецк. Адепты харизматических сект выдают себя за байкеров, вербуя молодежь
как правда - так сразу и проблемы возникают)
Донецк. Адепты харизматических сект выдают себя за байкеров, вербуя молодежь
Просьба вести обсуждение этой новости на форуме. Возникли технические проблемы, связаные с попыткой
Все комментарии..
Полный список последних комментариев

Данные материалы предоставлены сайтом ukrsekta.info исключительно в ознакомительных целях - о нас.
Администрация не несёт ответственности за его содержимое.
Copyright by ukrsekta.info © 2006-2024

Быстрый вход

Используйте социальные сети для быстрой регистрации и авторизации.

google
ВКонтакте
Создать аккаунт / Регистрация
Авторизация

Я забыл свой пароль