Справа копейських сатанистів

Справа копейських сатанистівШахтарське містечко Копейськ більше двох років тримали в страху підлітки, що начиталися окультної літератури. Вони виходили на вулицю й нападали на випадкових перехожих. Про це на прес-конференції в Слідчому комітеті Челябінської області розповів його керівник Павло Чеурін.

На рахунку копейських сатанистів щонайменше шість вбивств. Ще по п'яти кримінальних епізодах триває слідство. Раніше ці злочини ніяк не зв'язувалися. Ніяких окультних церемоній із сатанистською символікою підлітки не проводили. Тому міліція звично відносила злочини до розряду вуличних - розбійним нападам і побиттям зі смертельним результатом з хуліганських спонукань.

За словами Павла Чеуріна, мали місце й факти неякісного проведення розслідування. Багато підлітків залучалися до справи як свідки, говорили на допитах, що в момент побиття перехожих перебували поруч, чули крики, але не більше того. А запідозрити в убивстві 14-літніх дітей у слідчих серйозних приводів не було.

Встановити особистості злочинців вдалося лише через дев'ять років. Після того, як один з колишніх членів секти був викритий у здійсненні вбивства, він почав активно співробітничати із слідством і попутно розповів про історію давно минулих днів. Сьогодні багато хто з членів секти одержали освіту, гарну роботу й реалізувалися в сімейному житті. Про підліткові бешкетування споминають з жахом і болем. Минуле їх не відпустило, взяті на душу гріхи мучать дотепер. А сьогодні за них прийдеться сплатити сповна.

За словами Павла Чуріна, одна з підозрюваних, причетна до вбивства трьох чоловік, дала на допиті дуже докладні показання. Події дев'ятирічної давнини виявилися живі в її пам'яті до останньої деталі. За минулі роки колишня сатанистка вийшла заміж, народила двох дітей...

- Ми прийняли рішення не поміщувати її під варту, - відзначив Павло Чеурін. - Обрали домашній арешт. А через кілька годин після допиту вона в себе дома покінчила із собою. Залишила дітей сиротами.

Сьогодні по справі проходить більше десяти чоловік. Один з підозрюваних перебуває під вартою, троє - під підпискою про невиїзд. Усі дають показання. Однак, по зрозумілих причинах намагаються применшити свою роль у діяльності секти. Чіткої ієрархії у організації не було. Роль лідера на себе ніхто не бере.

Крім того, багато хто може уникнути кримінальної відповідальності через те, що на момент здійснення злочинів вони були неповнолітніми. Строк давнини за здійснення тяжких злочинів для них вже минув, тому карне переслідування може буде припинено. Однак слідство має намір довести справа до суду. Південний Урал очікує один з найгучніших судових процесів за всю його кримінальну історію.

За словами колишніх сектантів, у той час вони погано контролювали свої дії. Доводили себе до несамовитості музикою стилю black metal і окультною літературою, виходили на вулиці й... били всіх, хто потрапляв під руку...
 
23 августа 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Спецназ проти сектантів
  • Три сектантки з Астрахані обвинувачуються у викраденні дітей
  • У США з секти саєнтологів стягують мільйон доларів за знущання и примушення до аборту
  • В Узбекистані припинена діяльність секти «Вчення Григорія Грабового»
  • Уроки року: кінець секти «пензенських затворників»
  •