Парламент Вірменії убезпечив суспільство від діяльності сект, посиливши законодавчі вимоги до них і ввівши поняття державної релігії

Парламент Вірменії більшістю голосів у першому читанні проголосував за внесення змін і доповнень у закон «Про волю совісті і релігійні організації», повідомляє «Благовіст-інфо». За новий закон віддали свої голоси 89 депутатів, двоє втрималися, і від голосування відмовилися всі депутати фракції єдиної у вірменських Національних Зборах опозиційної партії «Спадщина». Партія представлена в парламенті всього сьома депутатськими мандатами, і протест «Спадщини» не зміг вплинути на результати голосування.

Проте, автори змін у закон, що не переглядався 8 років і став не співзвучним з Конституцією Вірменії і міжнародним законодавством, урахували пропозиції і заперечення, представлені як самою партією «Спадщина», так і рядом церков і релігійних організацій. В «Спадщині» стверджують, що фракція була проінформована про це лише за кілька хвилин до голосування і, не встигши ознайомитися з остаточним варіантом документа, відмовилася від участі в голосуванні.

Один із авторів законопроекту, депутат від правлячої Республіканської партії Вірменії Армен Ашотян з трибуни залу засідань заявив, що група, яка працювала над документом, взявши до відома всі зауваження, змінила необхідне до реєстрації число членів релігійної організації. Раніше пропонувалося збільшити число членів громади з 200 до 1000 для одержання статусу релігійної організації. Тепер же депутати зупинилися на тім, що в організації повинне налічуватися 500 чоловік, не рахуючи неповнолітніх.

Законодавці врахували і те зауваження, що, говорячи про «ловців душ», які могли понести карне покарання аж до позбавлення волі до одного року, законодавство не давало точного визначення цього терміна. Тепер у законі говориться, що «ловці душ» - це люди, які насильно обертають оточуючих в іншу віру, і які, до того ж, можуть прагнути привласнити майно тих, кого обернули, завдати шкоди їх здоров'ю і т. і. У цілому, за твердженням Ашотяна, у законі враховані всі зауваження і пропозиції, які надходили протягом того часу, коли проект був у парламенті, тобто з 6 січня поточного року. У виправленнях особливо підкреслюється роль Вірменської Апостольської Церкви як державної релігії Вірменії.
 
20 марта 2009
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • При МЗС відкрилося «Посольство Боже»
  • Вірменське суспільство має допомогти церкві в боротьбі з сектами
  • Київ. Віктор Ющенко відкидає обвинувачення Дмитра Медведєва в неналежній організації візиту патріарха Кирила в Україну
  • Порушення прав людини в практиці новітніх релігійних організацій
  • Володимир Ар’єв: В Росії «Посольство Боже» заборонено
  •