Як у дійсності вилікувався Том Круз: коментар Російської асоціації центрів вивчення релігій і сект (РАЦВРС) із приводу матеріалу «Саєнтологія допомогла Тому Крузу вилікуватися від діслексії»

5 січня 2009 р.
м. Москва

5 січня агентство «Lenta.ru» поширило повідомлення про інтерв'ю, яке відомий голлівудський актор Том Круз дав напередодні іспанському журналу «XL Semanal». Матеріал на «Lenta.ru», що вийшов під сенсаційним заголовком «Саєнтологія допомогла Тому Крузу вилікуватися від діслексії», переказує слова актора про те, що він у дитинстві страждав від важкої форми діслексії (синдром, що перешкоджає формуванню навичок читання й сприйняття письмового тексту) і залишався практично неписьменним, поки не познайомився з саєнтологією, за допомогою якої нібито й вилікувався від цієї недуги.

Як у дійсності вилікувався Том Круз: коментар Російської асоціації центрів вивчення релігій і сект (РАЦВРС) із приводу матеріалу «Саєнтологія допомогла Тому Крузу вилікуватися від діслексії»На жаль, у цій новині шанованого агентства немає нічого ані нового, ані правдивого. Том Круз, котрий є видним членом заснованої Л. Роном Хаббардом саєнтологічної тоталітарної секти (багато фахівців називають Круза «міністром пропаганди» секти або «Геббельсом від саєнтології»), вже багато років розповідає журналістам цю зворушливу історію, використовуючи при цьому всю свою акторську майстерність. Можливо, воно й допомагає зробити брехливі відомості більше переконливими в сприйнятті некритично настроєних людей.

Насправді Том Круз ще до того, як він був завербований у саєнтологію, зробив успішну акторську кар'єру, що було б просто немислимим для неписьменної людини - адже актор повинен швидко прочитувати й заучувати величезну кількість письмового матеріалу. В популярній книзі «Том Круз: неавторизована біографія» (Morton Andrew. Tom Cruіse: An Unauthorіzed Bіography. New York: St. Martіn's Press, 2008. 344 p.), що вийшла в січні минулого року англійський письменник Ендрю Мортон, який провів ретельне журналістське розслідування, з'ясував, що в дитинстві Томмі Мейпотер (справжнє ім'я Тома Круза) дійсно страждав легкою формою діслексії, але за допомогою вчителів, що додатково займалися з ним, успішно переборов цей синдром. Він закінчив середню школу, хоча й з невисокими оцінками. Будь він «практично неписьменним», як стверджує з його подачі агентство «Lenta.ru», він не зміг би вчитися в загальноосвітній школі й був би переведений у допоміжний навчальний заклад.

На жаль, публікуючи без критичного аналізу подібне повідомлення (так само як і твердження саєнтології про число її членів, що нібито перевищує 10 млн. чоловік, у той час, як, на думку фахівців, в усьому світі число членів секти становить менш 200 тис.), шановане агентство сприяє рекламній кампанії тоталітарної секти, яка у багатьох країнах миру вважається погрозою демократії й правам людини.
Президент РАЦВРС
професор А. Л. Дворкін

Відповідальний секретар РАЦВРС
священик Лев Семенов,
кандидат історичних наук, доцент
 
15 января 2009
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Саєнтологи проникли в систему освіти
  • Справа копейських сатанистів
  • Олександр Дворкін про саєнтологію та екстремізм
  • В Узбекистані припинена діяльність секти «Вчення Григорія Грабового»
  • Експерти: Секта дає щастя, але дуже ненадовго і «з поверненням»
  •