У США судять відомого сектанта-педофіла Тоні Аламо

У США судять відомого сектанта-педофіла Тоні АламоВ американському штаті Арканзас почався процес над 74-літнім Тоні Аламо - главою п’ятидесятницької Церкви Alamo Chrіstіan Mіnіstrіes (ACM). Як повідомляє агентство Assocіated Press, старий «всесвітній» пастор (так він себе йменує) «полював» за малолітніми дочками своїх вірних парафіянок і вступав з ними в сексуальний зв'язок. Однієї з його жертв було всього 8 років.

Помічник окружного прокурора Клей Фоулкес заявив, що завдяки історіям дівчинок, на яких «одружився» Аламо, удалося розкрити хитросплетення зовнішньої сторони його життя й пастирської діяльності.

Окружний суддя Гарі Барнес привів до присяги журі присяжних, до складу якого ввійшли дев'ять чоловіків і троє жінок. У їхньому числі - безробітний, співробітник місцевої будівельної компанії й начальник фінансового відділу аеропорту, який проживає неподалік від 15-акрових земельних володінь Церкви Аламо, рейд по якім влада здійснила у вересні минулого року.

Тим часом процес над Аламо повинен був початися ще 18 травня, однак суд Західного округу штату переніс дату початку засідань на 13 липня. На цьому наполягли адвокати пастора, які мотивували своє прохання про перенос процесу тим, що вони не встигають ознайомитися з усіма матеріалами справи й підготувати версію захисту.

Як відзначалося в публікації, присвяченої «екстравагантному пасторові» на сторінках «НГ-Релігії», підсудному пред'явлений цілий букет обвинувачень: перевіз неповнолітніх зі штату в штат у сексуальних цілях, педофілія, багатоженство, виробництво дитячої порнографії, фізичне й сексуальне насильство. Залишок життя він може провести за ґратами.

Аламо (Берні Лазар Хофман) був арештований наприкінці вересня минулого року після того, як агенти ФБР провели обшук у резиденції ACM в арканзасском містечку Фоук. Вони шукали дитячу порнографію й вилучили два айподи, компакт-диск із zіp-архівом, фото, особисту переписку, два фотоапарати Polaroіd, плівку, ноутбук. Зміст знахідок поки не розголошується. К моменту обшуку ФБР мало у своєму розпорядженні показання трьох дівчин, які підверглись, за їхніми словами, домаганням і насильству з боку Аламо. Одну з них він зґвалтував і оголосив дружиною у 8-літньому віці, фотографував оголеною й змушував дивитися порнографічні фільми. Іншу Аламо ґвалтував, коли їй було 14 років, по дорозі з Каліфорнії в Арканзас. До третьої дівчинки пастор приставав із сексуальними домаганнями, коли та милася в душі. Вона назвала агентам ФБР імена вісьмох дружин проповідника. Лише одна з них - Шерон Кроопф - є законною дружиною Тоні Аламо.

За інформацією AP, з виступу Клею Фоулкеса стали відомі й деякі деталі «місіонерської» діяльності Аламо. Дівчинка, на якій той «одружився», коли їй було 8 років, розповіла про весільну церемонію - обмін клятвами вірності й обручками. За її словами, у сексуальні відносини з нею він вступив, коли їй пішов десятий рік. Церкву пастора вона покинула в 2006 році.

З показань інший постраждалої, котрі та давала агентам ФБР, стало звісно, що в 1994 році, коли дівчинці було 15 років, Аламо викликав її по телефону до себе. Батькам він сказав, що Бог повелів йому одружитися на ній. Батьки повірили й погодилися відпустити дочку. Аламо неодноразово вступав із дівчинкою в сексуальні відносини, коли брав її із собою в поїздки в штати Вірджинія й Теннессі. Поїздки були пов'язані із судовими позовами, пред'явленими йому у зв'язку з ухиленням від сплати податків.

Інший схожий епізод трапився в 1998 році, коли Аламо «взяв у дружини» 14-літню жертву, заявив Фоулкес. А в 2002 році Аламо зазвав ще трьох інших неповнолітніх у свою спальню, закрив двері й оголосив їм знову, що Бог хоче, щоб він одружився на двох з них. Із цими «дружинами» пізніше він вступив у сексуальний зв'язок. Однієї з них було 11, а іншій - 14 років, сказав представник обвинувачення.

За словами Фоулкеса, батьки жертв самі перебували під впливом «всесвітнього пастора». Так, наприклад, батько однієї з жертв переконував дочку, що в Аламо їй буде добре, оскільки там її чекає смачна їжа, телевізор, кіно, басейн та інші задоволення, хоча Аламо контролював життя своїх юних дружин аж до дрібниць, вимагаючи звіт навіть у тім, що вони їли.

З показань однієї зі свідків, пастор докладно інструктував своїх «дружин» на предмет того, як поводитися в суді, якщо їх будуть допитувати. Він призивав їх заперечувати факт шлюбу й полових відносин з ним. «Це суд Сатани, а ми уклали шлюб перед судом Божим, - приводить його слова «НГ-Релігії». - Брехати на суді Сатани припустиме».

Ця ж свідок розповіла, що бачила, як Аламо укладав шлюб з маленькою дівчинкою. «Я бачила, як вони пішли в спальню, - писала арканзаська газета Texarkana Gazette. - Я не бачила статевий акт, хоча мені було запропоновано бути присутньою».

Імена інших «дружин» пастора не розголошуються. При цьому сайт Tonyalamonews.com, який збирає всі матеріали ЗМІ в справі пастора, повідомляє, що проповідник вступив в «шлюб» з 11-літньою Еліс Ондрісек. Її батьки, члени ACM, горді тим, що преподобний звернув увагу на їхню дочку. Тоні Аламо, повідомляє арканзаська преса, вважає, що дівчинки повинні виходити заміж по досягненні статевої зрілості. Він також схвалює багатоженство, посилаючись на Біблію. При цьому Аламо заперечує, що сам є багатоженцем і педофілом.

ФБР і соціальні служби вивезли в цілому 32 дітлахи (дівчинок і хлопчиків) з володінь Церкви в Арканзасі й Індіані. Діти перебувають під державною опікою, незважаючи на протести батьків - послідовників пастора Аламо. Суд зобов'язався повернути їм дітей у тому випадку, якщо батьки знайдуть собі нову роботу (у цей час вони задіяні в бізнес-проектах Аламо) і нове житло. У противному випадку, затверджує суд, дітям загрожує небезпека.

Деякі оглядачі відзначають, що тяга Аламо до неповнолітніх дала про себе знати лише після того, як в 1982 році вмерла його перша дружина С’юзан Аламо. Разом з нею Берні Лазар Хофман, який був музичним продюсером і власником спортивних магазинів в Каліфорнії, в 1969 році заснував Церкву Alamo Chrіstіan Foundatіon. Однак, як пише журналістка Дайана Даймонд, ще при житті С’юзан «Тато Тоні» зґвалтував свою пасербицю. За словами Даймонд, Аламо «брав у дружин» неповнолітніх ще на початку 1990-х років. В 1994 році за ухилення від сплати податків пастора засудили до 4 років ув’язнення. Аламо заборгував державі майже 8 мільйонів доларів. Після звільнення він знову відновив своє «служіння». Саме тоді Аламо перебрався з Каліфорнії до Арканзасу та прийнявся возити дівчинок у свою «резиденцію».

Арканзаська влада, пише Дайана Даймонд, неодноразово чула про пристрасті Тоні Аламо від колишніх членів ACM і жителів Фоука, але навіть не намагалася зупинити його.

Аламо вважає себе невинним. Він схильний думати, що його переслідує безбожний уряд й не менш безбожний Ватикан (глава ACM патологічно ненавидить католиків), а дівчинок, що свідчать проти нього, називає «виплодками пекла». Тоні Аламо захищають кваліфіковані адвокати, які спеціалізуються у веденні судових справ педофілів. Один з них, Денні Девис, вже відзначився рядом ремарок, які американська преса і юристи називають не інакше як сміховинними.

Зокрема, Девис заявив, що його підзахисний не міг вивозити дівчинок з інших штатів в Арканзас, тому що страждає глаукомою, погано бачить і не в змозі вести машину. Крім того, як відзначає Девис (а разом з ним і особистий асистент пастора Анджела Моралес), Тоні Аламо страждає діабетом і хворобою серця й у такому стані не може бути й мови про яке-небудь статеве життя.

Крім цього адвокат Аламо має намір робити акцент на «свободі совісті» свого підзахисного. Адже всі свої ідеї, від котрих за версту тхне педофілією й полігамією, глава ACM схильний легітимізувати посиланнями на авторитет Біблії. Цю можливу лінію захисту прокоментував американський юрист Девид Картер. «Аламо може вірити в те, що він вправі бити й піддавати сексуальному насильству дітей. Право мати подібні переконання йому дає Перша поправка в Конституції США. Однак вона не дає йому права перетворювати подібні переконання в життя».

Оригінальні заяви адвокатів були звернені в ці дні й до присяжних. Захист попросив їх при розгляді справи «зосередити увагу на фактах». Керівник адвокатської групи Дон Ервін, відзначив, зокрема, що поїздки з дівчинками в інші штати відносяться до завдань Церкви Аламо, яка прагнула «створити для людей гідні умови життя», усі ж обвинувачення проти його підзахисного ґрунтуються лише на неприйнятті владою методів його Церкви.

Адвокат нагадав, що в 1980-і роки на підставі висновку податкової служби й міністерства праці із Церкви Аламо судовим рішенням був знятий безподатковий статус. Влада не могли вирішити, що в її діяльності становить реальний релігійний зміст, відзначив Дон Ерні.

Тим часом, як заявив представник захисту, Церква Аламо «робила для людей багато гарного», а податкова служба не вирішує, чи є Церква сумлінною чи ні, для цієї служби головне - хто платить або не платить податки.

Однак за інформацією АР, Церква Аламо за рахунок великого числа його послідовників перетворилася на багатомільйонну індустрію.

За словами автора публікації в «НГ-Релігії», справу пастора Аламо цілком можна поставити в один ряд з казусом мормонів-багатоженців, ранчо яких штурмують поліція й ФБР, бажаючи визволити неповнолітніх дружин і дітей. Або із численними казусами фундаменталістів, небажаючих відвезти в лікарню вмираючу дитину й воліють уповати на молитву й «милість Божу». Для американців це зайвий привід поговорити про границі «свободи совісті». Про «точку максимуму», у якій релігія стає соціально небезпечною.

За свідченням очевидців, влада Тоні Аламо в очолюваній їм Церкви була абсолютною. Гуру міг наказати побити свого послідовника або його дитину за найменшу провину. За дрібні провини діти відправлялися в «зелений будинок», де проводили кілька днів на одній воді. Без письмового дозволу Вчителя член Церкви не вправі купити собі продукти харчування, зубну пасту, туалетний папір. І десятки вільних громадян Сполучених Штатів приймають це насильство над собою як належне лише по одній причині: для них колишній каліфорнійський продюсер - пророк Божий, примхи якого важливіше земних законів. Зрозуміло, що свобода - це й право бути мракобісом. Але чому діти повинні ставати заручниками мракобісся батьків? - задається питанням газета.
За матеріалами «Світу релігій»
 
21 июля 2009
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Справа копейських сатанистів
  • Аделаджа - «живий бог» чи шахрай?
  • Київ. Аделаджу почнуть судити у квітні
  • В Росії батьки-сектанти забороняють переливати кров дитині. Відео
  • США. Секта Тони Аламо изготовляет детскую порнографию
  •