Мурманському психологічному центру реабілітації жертв деструктивних культів виповнився рік

Мурманському психологічному центру реабілітації жертв деструктивних культів виповнився рікУ Росії існує біля десятка служб психологічної допомоги для людей, які постраждали від діяльності тоталітарних сект. Одна з них існує й у Мурманську - Психологічний центр реабілітації жертв нетрадиційних релігій і деструктивних культів при місіонерському відділі Мурманської й Мончегорської єпархії. Він був створений за благословенням архієпископа Симона. А днями цій службі виповнився рік, тому вже можна підвести деякі підсумки.

В центрі реабілітації працюють не просто психологи, а психологи православні. Це дуже важлива деталь, тому що людина, чия душа ушкоджена від дій нетрадиційної релігії, повинен одержувати лікування від віруючої людини, розуміючої всі тонкості проблеми й здатної роз'яснити всю небезпеку сучасного сектантства.

Мурманському психологічному центру реабілітації жертв деструктивних культів виповнився рікКерує мурманським центром Антон Сафронов. Ще під час навчання в інституті він став цікавитися психологією релігії. Спочатку присвятив цій темі курсову роботу, потім дипломну, а далі - уже й дисертацію. А коли з'ясував, що в Заполяр'ї досить багато жителів півночі постраждало від впливу різних сект, запропонував створити центр психологічної підтримки.

- Ми проводимо не тільки індивідуальні консультації, - розповідає Антон Сафронов. - У нашому центрі також створюються групи з 6-10 чоловік. За рік у нас одержали допомогу біля двадцяти людей.

Так, наприклад, мурманчанку Ганну стали насторожувати поводження й деякі висловлення її коханого. Звернувшись до центру, вона за допомогою фахівців з'ясувала, що парубка обробляли представники однієї із сект. І переконала свого хлопця з ними порвати. А 50-річний Сергій ледь не опинився в одній з мурманських сект - друзі запросили. Але щось стало насторожувати в їхніх розмовах, і він звернувся до православних психологів. Одержавши в них консультацію, вирішив, що робити в секті нема чого.

- Наша робота ведеться у двох напрямках, - пояснює Антон Сафронов. - Перший - інформуємо жителів півночі про існуючі секти, учимо, як вести розмову з їхніми адептами, пояснюємо, що робити, якщо ваш родич почав відвідувати незрозумілі збори. Другий напрямок - власне психологічна реабілітація тих, чиєю свідомістю намагалися маніпулювати.

До речі, у центрі почали вести регулярний прийом і консультації для громадян не тільки по релігійній тематиці, тому що туди стали приходити мурманчани з сімейними, особистими проблемами. Дивує віковий розрив людей, що звертаються за консультацією до православних фахівців - від 19 до 70 років. Звернутися до Центру реабілітації жертв нетрадиційних релігій можливо в Інтернеті - на сайті murmanmissia.ru.
Лариса Саляєва, «Комсомольська правда в Мурманську»
 
25 марта 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • У київському монастирі відкрито курси для постраждалих від сект
  • Родичі здають наркоманів до тоталітарних сект
  • Олександр Дворкін про саєнтологію та екстремізм
  • Москва. Круглий стіл «Життя в секті: пошук щастя, відхід від реальності або протест?»
  • Запоріжжя. Центр «Діалог»: рятуємо запорізьких дітей від домагань сектантів
  •