Одеса. Псевдоправославна секта тисне на журналістів

Російська православна церква Закордонна подала судовий позов на одеський телеканал «АТВ». Таку заяву зробив в ході засідання «круглого стола» робочої групи координаційної консультативної ради релігійної світської згоди при міському голові Одеси протоієрей «Російської православної церкви Закордонної» отець Валерій.

- Минулого тижня на каналі «АТВ» в ефір виходили представники Одеської митрополії Української православної церкви і усіляко ображали й паплюжили нашу церкву, - заявив він. - Це треба зупинити, - додав священик, слова якого приводить інформаційне видання «Эхо».

Крім того, отець Валерій вважає, що дії телеканала спрямовані на розпалення міжнаціональної ворожнечі. Однак 10 березня в ефір телеканала «АТВ» вийшов сюжет, який стане предметом судового розгляду, у якому представники Одеської єпархії канонічної Української православної церкви московського патріархату заявили про те, що в Одесі активно діє «секта лжемитрополита Агафангела».

Одеса. Псевдоправославна секта тисне на журналістівІнформаційним приводом для заяви Одеської єпархії, у свою чергу, послужив сюжет про святкування Масляниці, що вийшов раніше в ефірі телеканала «Нова Одеса», у якому журналісти розповіли про те, як організація з назвою «Російська закордонна церква» роздавала млинці. Організатором заходу був названий «митрополит східноамериканський і одеський Агафангел», більш відомий як Михайло Пашковський, який ніякого відношення до православ'я й митрополита одеського і ізмаїльського Української православної церкви московського патріархату Агафангела не має.

- Колишній єпископ Російської закордонної церкви, пан Пашковський, відпав від неї з групою своїх соратників і створив аналогічне за назвою формування, привласнивши собі назву Російської закордонної церкви, привласнивши собі звання митрополита, сам на себе надяг білий клобук, будучи по суті не митрополитом, а ніким, - привів заяву секретаря Одеської єпархії, протоієрея Андрія Новикова телеканал АТВ. - Він же приймає до складу своєї організації всіх осіб, які були позбавлені сану, заборонені у священнослужінні.

Відзначимо, що представництва Російської закордонної церкви, що веде свою діяльність у США і Європі, в Одесі немає. Справжнім главою Російської закордонної церкви є митрополит східноамериканський Іларіон, а Михайло Пашковський пішов у розкол. У зв'язку з цим Українська православна церква московського патріархату призвала одеситів не піддаватися на провокації.

«Украина сектантская»
 
21 марта 2009
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Якого кольору українське «нацправослав’я»?
  • Саєнтологи проникли в систему освіти
  • Православна молодь Пензи пікетувала офіс саєнтологів
  • Понад півсотні розкольників і сектантів повернулися до православ’я
  • Одеса. Сектанти в православному обличчі
  •