ВВС знімає фільм про секту «Російського Христа»

ВВС знімає фільм про секту «Російського Христа»

На початку травня знімальна група BBC відвідала громаду Віссаріона – засновника і «живого Бога» найбільшої секти сучасності із створених в Росії. Британська телерадіомовна корпорація вирішила створити фільм про життя і побут адептів «Церкви останнього заповіту» - саме таку назву має секта Вісаріона.

Про наміри BBC на своїй сторінці в «Facebook» розповів Вадим Редькін – нібито колишній ударник вкрай популярної у вісімдесяті роки музичної групи «Ласковый май», який наразі живе в «Місті Сонця» (інші назви «Обитель Світанку», «Тиберкуль») – головному поселенні секти в Красноярському краї Росії. Редькін є свого роду прес-секретарем Віссаріона, його біографом та хроністом.

- Чарівні, коректні, ввічливі, професійні хлопці знімали в Петропавлівці і на Горі сюжет про наше життя для документального трисерійного фільму про сьогоднішню Росію (від Камчатки до Москви), - пише Редькін. - Інтерв'ю з Учителем тривало трохи більше години (з перекладом в обидві сторони). Саймон (відомий в Британії телеведучий) ставив Учителю питання з акцентом на те, щоб відповіді були інформативні в світі для тих, хто вперше стикнеться через цей фільм з Подією. Чому Звершення саме в Росії? Чому почалося саме спочатку дев’яностих? Чому в Сибіру? Чому і як вибрано саме це місце? Як відбувався процес усвідомлення своєї Місії? Це неповний перелік заданих питань. Питань, з відповідями на які ви знайомі. В кінці інтерв'ю Саймон попросив побажання (напуття) для себе. Учитель відповів, що головне - це не обдурити самого себе.

Віссаріон (справжнє ім'я Сергій Анатолійович Тороп) – колишній співробітник радянської ДАІ, який після лікування у психіатричній лікарні на початку 1990-х років оголосив себе Христом і заснував секту «Церква останнього заповіту». Послідовники Віссаріона проживають в Красноярському краї, розселилися в селах Курагінского і Каратузського районів. В секті введені літочислення і календар, згідно з яким Нова епоха Світанку почалася з моменту зачаття Віссаріона, тобто з 1960 року.
На фото: Вадим Редькін (зліва) та Віссаріон
 
22 мая 2017
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Метагалактична конфедерація висунула кандидатів до Держдуми Росії
  • У перестрілці адептів секти «Свадхін» з поліцією загинули 24 людини
  • В Узбекистані припинена діяльність секти «Вчення Григорія Грабового»
  • Експерти: Секта дає щастя, але дуже ненадовго і «з поверненням»
  • Олiвер Стоун зніме фільм про секту Чарльза Менсона
  •