Послом США в Росії стане мормон

Послом США в Росії стане мормонКолишній губернатор штату Юта, Джон Гантсман-молодший, прийняв пропозицію 45-го Президента США Дональда Трампа стати новим послом США в Росії.

Дружній Трампу телеканал Fox News повідомив, що Дональд Трамп особисто подзвонив Гантсману по телефону і запропонував йому роботу в Росії. Гантсману ще належить пройти процес затвердження його кандидатури Сенатом США.

У 1992-1993 роках Гантсман був послом США в Сінгапурі. У 2005-2009 роках - губернатором штату Юта. У 2009-2011 роках - послом США в Китаї.

Джон Гантсман-молодший народився 26 березня 1960 року в Редвуд-Сіті (Каліфорнія). Його мати - Карен (уроджена Гейт) Гантсман, дочка священика Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів (мормонів) Девіда Б. Гейта, а батько - мільярдер і філантроп Джон Гантсман-старший. Через свого батька Гантсман-молодший є нащадком одного з перших лідерів мормонів Парлі П. Пратта, убитого колишнім чоловіком жінки, яку він взяв своєю дванадцятою дружиною.

В даний час Церква Ісуса Христа святих останніх днів налічує 8 мільйонів адептів. Мормони складають 75% населення в Солт-Лейк-Сіті, адміністративному центрі штату Юта, де Джон Гантсман був губернатором протягом п'яти років.

У сім'ях мормонів зазвичай дуже багато дітей. Джон Гантсман-старший мав 9 дітей і 90 онуків, в тому числі прийомних. У Гантсмана-молодшого - сім дітей, з них двоє прийомних - з Китаю та Індії. Першу практику дипломатичної роботи після університету молодший Гантсман набув, працюючи протягом двох років в місії мормонів на Тайвані.

У свою бутність послом в Китаї, Гантсман відвідував мітинги прихильників «жасминової революції». Відео та фото зустрічей Гантсмана з протестуючими, розміщені на китайських сайтах, послужили приводом для звинувачення його в спробі розпалити антиурядову революцію в КНР. Його ім'я було тимчасово заблоковано на китайських пошукових системах.

Цікаво, що в 2011 році журнал «Ньюсуїк» опублікував інтерв'ю з Гантсманом, який тоді вважався висхідною зіркою консерваторів-республіканців під двозначним заголовком «Манчжурський кандидат». Це було явною алюзією на однойменний голлівудський бойовик, головним героєм якого є агент ЦРУ, якого підозрюють у зраді.

Трамп різко критикував Гантсмана після пов'язаних з ним скандалів в Китаї: «Джон Гантсман несерйозний і слабкий, він серйозно принизив США».

Світогляд Гантсмана-молодшого своєрідний і досить суперечливий. Він підтримує одностатеві шлюби, вірить в теорію еволюції і глобальне потепління, виступає за легалізацію нелегальних мігрантів, але при цьому є прихильником будівництва стіни на кордоні з Мексикою. В одному з інтерв'ю Гантсман заявив, що віра в Бога і теорія еволюції не суперечать одна одної, і що республіканська партія стала «антинауковою».

Якщо врахувати, що ще лише місяць тому на місце посла в Росії готували Томаса Грема, то доводиться констатувати, що Трамп останнім часом явно відступає під натиском антиросійськи налаштованих сенаторів і конгресменів.
 
12 марта 2017
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Метагалактична конфедерація висунула кандидатів до Держдуми Росії
  • Президентом США може стати сектант
  • «WikiLeaks»: Саад Харірі просив сирійських «Мусульманських братів» звергнути Асада
  • Конституційний суд Росії відмовив саєнтологічної секті у розгляді скарги
  • Олiвер Стоун зніме фільм про секту Чарльза Менсона
  •