У київському монастирі відкрито курси для постраждалих від сект

У київському монастирі відкрито курси для постраждалих від сектВідтепер щовівторка в Звіринецькому монастирі на Видубичах проходять безкоштовні курси для залежних від сект. Причому не тільки звичайних, але і апокаліптичних.

- Зараз у Києві активізувалися саме такого роду секти. Вони протиставляють свій затишний світ військовим заварушкам, економічному спаду. Надають допомогу тим, хто не може впоратися з нервовими зривами, таким чином заманюючи їх до себе, - розповідає автор курсів отець Хризостом (Грищенко).

Він каже, що вивів з сект близько 300 осіб, але запевняє: з новими сектантами впоратися найважче.

- Найлегше переконати людей, що належать до традиційних сект. Складніше працювати з тими, хто потрапляє під вплив тоталітарних культів. Там ведеться суворий контроль за життям адепта. Наприклад, один хлопець не мав права зустрітися з дівчиною наодинці. За ним завжди ходив наставник, який слухав, про що пара розмовляла, стежив, куди ходила, - каже отець Хризостом.

Ще багатьом адептам дають певні завдання: наприклад, потрібно якусь кількість часу вистояти на вулиці з журналами або ходити по квартирах, або телефонувати. Якщо адепти не відпрацьовують, на них чинять моральний тиск: виставляють перед товаришами, роблять догани. Деякі скаржаться, що у них виманювали майно. Нових адептів нині вербують і у лікарнях. Сектанти одягаються так, щоб їх не можна було відразу відрізнити від співробітників медустанов.

- Прийшла до київської лікарні № 5 у Святошинському районі провідати дідуся після операції. У палаті виявила двох дам за 50. Вони були в бахілах, одна - в білому халаті, а друга - в «піжамі» хірурга. Жінки змушували дідуся молитися, дізналися, як його звуть, розпитали про хвороби. Виявилося, що це представниці однієї нетрадиційної церкви. Я почала обурюватися, попросила жінок покинути палату, але вони вели себе досить нахабно і не хотіли йти, - розповідає киянка Ольга.

Схожа історія сталася з Вірою Судакової, коли вона лежала в лікарні швидкої допомоги на лівому березі:

- Чоловік намагався продати за 60 гривень крем на основі «живої води», приносив релігійні журнали, пропонував молитися.

Головлікарі лікарень запевнили нас, що сектантів в медустанови не пускають. Експерти стверджують, що їх проводять нерідко санітарки, які також є прихожанками тієї чи іншої церкви.

- Людей у важкому стані легше обробити, - пояснює таку нав'язливість сектантів в медустановах релігієзнавець Володимир Рогатин. - Вдала операція може інтерпретуватися ними як благодатний вплив молитов. Навіювані пацієнти - потенційні жертви подібних сект.
Ірина Рибакова, «Вісті»
 
11 июня 2014
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Спецназ проти сектантів
  • Експерти: Секта дає щастя, але дуже ненадовго і «з поверненням»
  • «Опоганення» медициною
  • Мурманському психологічному центру реабілітації жертв деструктивних культів виповнився рік
  • В Росії батьки-сектанти забороняють переливати кров дитині. Відео
  •