Кримські типографії відмовилися друкувати газету "Хізб ут-Тахрір"

Кримська суспільно-політична газета "Відродження", яку пов'язують з політичною організацією релігійного спрямування "Хізб ут-Тахрір", перестала виходити на папері і пішла в Інтернет. Редакція видання пояснила дану міру відмовою друкарень від співпраці.
Свіжий номер "Відродження" вийшов в електронному вигляді. Його обкладинка оформлена в чорному кольорі і супроводжується текстом, в якому редакція повідомляє, що для видання "відхід" у віртуальний простір є вимушеною мірою.
"Сьогодні у нас немає можливості надрукувати цей номер. Ми вже більше місяця не можемо випустити нашу газету", - пояснює редакція.

Кримські типографії відмовилися друкувати газету "Хізб ут-Тахрір"

Видання зазначає, що друкарні як у Криму, так і за його межами відмовляються друкувати газету "Відродження" під різними приводами. Одні необґрунтовано задирали ціну в два рази, в інших "несподівано ламалися верстати або наступала позапланова профілактика, або як сніг на голову звалюється дуже велике замовлення, або персонал несподівано йшов у відпустку".
"На сьогоднішній день в Україні створено прецедент, коли офіційно зареєстроване видання не може надрукувати черговий новий номер з причини того, що друкарні відмовляються брати його в роботу, мотивуючи надуманими причинами", - підкреслює редакція.
Чим викликане таке небажання друкарень друкувати "Відродження" - для видання залишається загадкою. "Але, швидше за все, таким чином "містер або місіс Х" намагається по "совковому" перешкодити виходу газети та поширенню Ісламу", - робить припущення редакція.
Своєю думкою з цього приводу поділився на сторінках газети і Енвер Кадиров - член правління громадської організації "Правозахисний рух Криму", також пов'язаної з "Хізб ут-Тахрір".
"Доречно задатися питанням - це прояв ісламофобської неприязні керівників друкарень або тиск влади на цих керівників?" - задається він питанням. І тут же відповідає: "Загалом, останнім часом спостерігаються спроби протидії всякому прояву Ісламу в публічному житті. Очевидно, що є небажання бачити ідейний розвиток мусульман Криму".
Всекримська суспільно-політична газета "Відродження" видається з 2005 року. Реєстраційне свідоцтво КМ № 1145 видано Комітетом з інформації Ради міністрів Криму. Засновником газети є мусульманська релігійна громада "Алушта", яка не підпорядковується кримському Муфтіяту і пов'язана з організацією "Хізб ут-Тахрір". У вересні цього року V Курултай мусульман Криму назвав дану громаду в числі тих, які вносять розкол у ряди мусульман і створюють "ґрунт для проникнення течій і активізації радикальних сект, ідеологія яких чужа традиційному для мусульман Криму розумінню Ісламу".
Нагадаємо, у жовтні цього року в Сімферополі було зірвано проведення Міжнародного форуму організації "Хізб ут-Тахрір": учасників конференції просто не пустили до приміщення.
Народний депутат України, екс-голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв раніше заявив, що спецслужби України та Росії активно сприяють кримським прихильникам політичної організації "Хізб ут-Тахрір", яка "поширює примітивну ідеологію, розраховану на примітивних людей".
 
8 ноября 2013
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Заява Кримського козачого Союзу: «Ні - ісламським екстремістським угрупованням в Криму!»
  • Київ. Віктор Ющенко відкидає обвинувачення Дмитра Медведєва в неналежній організації візиту патріарха Кирила в Україну
  • Київ. СБУ не допустила створення в Україні осередку «Хізб-ут-тахрір»
  • Кіровоград. Про Амонашвілі і редакційну політику порталу «Православ'я в Україні»
  • Володимир Ар’єв: В Росії «Посольство Боже» заборонено
  •