Вірменське суспільство має допомогти церкві в боротьбі з сектами

Вірменське суспільство має допомогти церкві в боротьбі з сектамиДуховенство, громадськість, правоохоронні органи та ЗМІ Вірменії повинні об'єднатися в боротьбі з сектами, заявив голова Союзу письменників Єревану Абгар Апінян.

«Секти становлять пряму загрозу майбутньому країни. Послідовники сект не тільки вносять розбрат у вірменські сім'ї, а часто і руйнують їх, але, приміром, у випадку війни не візьмуться за зброю і не будуть захищати батьківщину», - заявив Апінян на прес-конференції в п'ятницю, 27 травня 2011 р.

Він зазначив, що активізація сект у Вірменії обумовлена ослабленням діяльності й авторитету вірменської церкви в суспільстві. В якості ще одного аспекту, що залучає все більшу кількість людей до сект, Апінян назвав складне соціальне становище у країні, додавши, що секти пропонують соціальну допомогу «в обмін на душу».

Він також торкнувся недавнього інциденту, що відбувся на території єреванської церкви Святої Трійці. У середині травня послідовники секти «Свідків Єгови» у відповідь на вимогу духовного пастиря церкви ієрея Єсаї Артеняна припинити «ловлю душ» на території церкви, накинулися на священнослужителя з погрозами розправи.

У зв'язку з цим Апінян закликав суспільство і ЗМІ всіляко підтримати потерпілого духовного пастиря в боротьбі з сектантами. Він висловив упевненість, що на допомогу до єговістів прибудуть їхні закордонні друзі, і їм слід дати гідну відсіч.

Голова Спілки підкреслив, що боротися з сектами треба тактовно.

«Коли церква вступає в перепалку з сектантами - у виграші завжди залишається секта. Церква не повинна ставати носієм агресії, а спасати душі людей повинна, пояснюючи, що вони на невірному шляху», - сказав Апінян.

За даними фахівців, понад сто тисяч жителів Вірменії є членами тих чи інших деструктивних сект. У цілому, починаючи з 90-х років і до сьогодення у Вірменії налічується майже 350 тисяч представників структур, що відрізняються від Вірменської Апостольської Церкви.
 
10 июня 2011
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Саєнтологи проникли в систему освіти
  • В Азербайджані затримані «Свідки Ієгови»
  • Запоріжжя. Центр «Діалог»: рятуємо запорізьких дітей від домагань сектантів
  • Погроза для національної безпеки від діяльності тоталітарних релігійних і псевдорелігійних сект
  • Парламент Вірменії убезпечив суспільство від діяльності сект, посиливши законодавчі вимоги до них і ввівши поняття державної релігії
  •