Президентом США може стати сектант

Президентом США може стати сектантДва найбільш перспективних кандидата в президенти США від Республіканської партії є мормонами, що викликає питання про готовність американського електорату до обрання президента-мормона. Кампанія 2008 року була історичною не тільки в силу своєї загостреності і непередбачуваності результатів, але ще й тому, що ключовими її учасниками стали жінка - Хіларі Клінтон, і чорношкірий американець - Барак Обама.

Колишній губернатор Массачусетса, мормон Мітт Ромні, який оголосив у вівторок, 31 травня 2011 р. про свою участь у президентській гонці 2012 року, спробував щастя і на попередніх виборах, проте потім вийшов з гри, підтримавши Джона Маккейна. У нинішній кампанії у Ромні буде сильний конкурент-одновірець - Джон Хантсман, який до недавнього часу обіймав посаду посла США в Китаї.

Команда Мітта Ромні знає, що його мормонська віра під час минулої передвиборної кампанії відлякала прихильників республіканців. Але вони вважають, що за чотири роки багато чого змінилося. За чотири роки Ромні отримав набагато більшу популярність - головним чином, за рахунок участі в телевізійних програмах. Крім того у республіканців зараз набагато більше стимулів об'єднатися - проти чинного президента-демократа Барака Обами.

Команда Ромні сподівається, що фактор Обами посилить підтримку перевіреного в боях кандидата, який вже довів, що може зібрати сотні мільйонів доларів, необхідних для участі в президентській гонці, незалежно від релігійної приналежності. Крім того, оскільки вся нинішня передвиборна кампанія буде «крутитися» навколо економічної проблематики, а не навколо Іраку й Афганістану, як минула, кандидат з гарвардським дипломом і успішний бізнесмен Ромні буде затребуваним.

Нинішній лідер серед республіканців - як на підставі рейтингів, так і зібраних коштів - цілком може виграти номінацію Республіканської партії, а, в результаті, і крісло в Білому домі. Однак конкуренцію Ромні найближчим часом може скласти Хантсман, що вже дав зрозуміти серйозність своїх намірів. Кампанія Хантсмана означає, що республіканцям, а, можливо, і всьому американському народові, доведеться пройти безпрецедентну перевірку на готовність до президента-мормона - в епоху, коли релігійні переконання кандидатів є істотними проблемами передвиборної кампанії.

ЗМІ, судячи з того, як вони висвітлюють події, здається, схиляються до висновку, що віросповідання буде в цій кампанії грати меншу роль, ніж в попередній. Тим часом, недавнє опитування, проведене центром Pew Research Center, демонструє, що кожен четвертий американець визнає, що навряд чи піде голосувати за мормона. Особливо негативно налаштовані протестанти-євангелісти, які вважають мормонів сектантами - кожен третій з них не збирається голосувати за мормона.

Це створює серйозні проблеми для Ромні і Хантсмана, враховуючи роль євангелістів у праймеріз. У 2008 році серед тих, хто голосував за республіканців, 60% жителів штату Айова і Південна Кароліна... були євангелістами.

З цієї точки зору у більш вигідному світлі перед електоратом постають два інших більш-менш відомих кандидата в президенти - колишній губернатор Міннесоти Тім Поленті, що є євангелістом, і колишній спікер палати представників американського конгресу католик Ньют Гінгрич.

Мормони («Церква Ісуса Христа святих останніх днів») - члени релігійної секти, заснованої в 1830 році Джозефом Смітом, який опублікував «Книгу Мормона», що стала джерелом віровчення - суміші елементів вигадок самого Сміта, ісламу, буддизму, античних релігій, первісних вірувань, християнства.

Мормони сприйняли від християнства віру в християнську Трійцю, викупну жертву Христа, до Царства Небесного та майбутнє покарання за гріхи, раніше в секті практикувалося багатоженство, яке було скасоване в 1890 році, проте до цих пір практикується в деяких сім'ях. Ромні і Хантсман багатоженство не практикують. Їх віросповідання видає тільки кількість дітей: у Ромні їх п'ятеро, у Хантсмана - семеро (п'ятеро своїх і двоє усиновлених - з Індії і Китаю).

На даний момент всі кандидати від республіканців сильно поступаються президенту Бараку Обамі, який оголосив про свої надії на переобрання на початку квітня. Проведене центром Pew Research 25-30 травня 2011 р. опитування показує, що 48% виборців хотіли б переобрання Барака Обами, 37% хотіли б бачити президентом республіканця. Ці цифри останні місяці майже не змінюються. Опитано було 1 тисяча 227 зареєстрованих виборців.

Президентські вибори в США пройдуть 6 листопада 2012 року.
 
8 июня 2011
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Спецназ проти сектантів
  • Київ. Аделаджу почнуть судити у квітні
  • Росія. У Петропавловську-Камчатському «Залу Царств» не буде
  • Кінець світу: 15 років по тому
  • Тарас Стецьків: Шоу «Посольства Божого» є елементом передвиборчої кампанії Черновецького і суперечить християнській моралі
  •