Київ. СБУ не допустила створення в Україні осередку «Хізб-ут-тахрір»

Київ. СБУ не допустила створення в Україні осередку «Хізб-ут-тахрір»Служба безпеки України не допустила створення на території країни осередку терористичної організації «Хізб-ут-тахрір», повідомила керівник прес-центру СБУ Марина Остапенко, слова якої наводить «Інтерфакс-Релігія». Документальні матеріали свідчать, що зазначене угруповання «на глибокій конспіративній основі намагалася створити терористичну структуру із чіткою ієрархічною побудовою і чітким розподілом функцій серед членів», повідомила вона на брифінгу в Києві.

Марина Остапенко відзначила, що до складу угруповання входило дев'ять чоловік, які в різний час пройшли спеціальну диверсійну підготовку в таборах на території країн Близького Сходу. Для майбутньої протиправної діяльності організатор осередку залучив громадян України, які прийняли іслам.

«Діяльність осередку, так званої халкі, повинна була бути спрямована на створення первинних осередків терористичної організації, пропаганду і поширення ідеології «Хізб-ут-тахрір», вербування та підготовку потенційних терористів», - розповіла представниця СБУ.

Вона підкреслила, що на своїх зборах ці люди встановили правила поведінки, проводили заняття по вивчення догм Корана, а також праць засновника «Хізб-ут-тахрір», пропагандистських матеріалів. Наразі, відзначила Марина Остапенко, проводиться правова експертиза вилучених у ході спецоперації друкованих матеріалів. Керівникові угруповання відповідно до вимог закону України «Про контррозвідувальну діяльність» винесене спеціальне попередження від імені органів СБУ. Іншим учасникам, іноземцям, був заборонений в'їзд в Україну. Крім того, інформація про цих людей відправлена до Ради безпеки ООН для внесення їх у перелік осіб, які причетні до терористичної діяльності.
 
17 мая 2009
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Кримські типографії відмовилися друкувати газету "Хізб ут-Тахрір"
  • Росія. Рязанський Центр протидії екстремізму вилучив у сектантів заборонену літературу
  • Закон України
  • Володимир Ар’єв: В Росії «Посольство Боже» заборонено
  • Кирило Куликов: Діяльність «Посольства Божого» загрожує національній безпеці України
  • nadiia
    Интересно, а что будет, если "Гостям из Ближнего Востока", которые пытались развернуть деятельность, ножки переломать перед тем, как на родину отправлять... может в следующий раз побоятся
    19 июня 2009 21:10