Свята інвестиція

Свята інвестиціяУ інвесторів, які сповідують християнські переконання, з'явилася можливість дотримуватися їх при виборі інвестицій. Компанія Stoxx Ltd. додала до сімейства індексів європейський християнський індекс. Тикер SXCHP, який розраховується в доларах і євро. У нього можуть бути включені компанії з індексу Stoxx Europe 600 «відповідно до цінностей і принципів християнської релігії».

- Це визнання зростаючого числа християнських учасників ринку, які хочуть інвестувати у відповідності зі своїми релігійними переконаннями, - заявив гендиректор Stoxx Гартмут Граф. - Новий індекс представляє широку добірку європейських компаній, які поводяться відповідально з погляду етики, навколишнього середовища, у соціальному плані і з погляду ощадливості. Отже, відповідають християнським цінностям.

Питання про включення акцій тої або іншої компанії в індекс вирішує незалежний комітет, що складається з «експертів християнського, а також академічного і інвестиційного співтовариств». По даним FT, у комітет входять представники Ватикану. В індекс не можуть потрапити акції компаній, які «не відповідають заздалегідь оговореному рівню толерантності», у тому числі ті компанії, які отримують доходи від порнографії, зброї, регулювання народжуваності та азартних ігор.

Його склад затверджується два рази в рік - у червні і грудні. Число компаній, що входять до нього, може мінятися. Зараз їх 533 з 600, що входять в основний індекс, їхня ринкова капіталізація - 5,8 трлн. євро, free float - 4,5 трлн. Список цих компаній не розкривається. Представник Stoxx Андреа Вайдеманн повідомила лише, що найбільшу вагу в індексі мають HSBC, BP, Nestle, Vodafone, Roche, Royal Dutch Shell, GlaxoSmіthKlіne, Telefonіca, Sіemens і Rіo Tіnto.

На питання, чому в індекс включена GlaxoSmіthKlіne, яка виробляє у тому числі контрацептиви, Вайдеманн відповіла, що заборона поширюється тільки на компанії, які одержують весь дохід від діяльності, що суперечить християнській етиці. Частку доходу, що компанія може одержувати від небажаних операцій, вона повідомити відмовилася. За її словами, тверда заборона діє тільки відносно збройового бізнесу: компанії, пов'язані з ним, в індекс включатися не будуть.

За останні 52 тижні християнський індекс виріс на 34,7% (з початку року - на 5,12%), а Stoxx Europe 600 - на 34,5% (4,4%). Провідні інвестфонди відзначають ріст попиту на «етичні інвестиції». За останні роки такі фонди з'явилися в Avіva Іnvestors, AXA Іnvestment Managers і Henderson Global Іnvestors. Етичні фонди відрізняються від християнських тим, що не відмовляються від інвестицій у компанії, які заробляють на регулюванні народжуваності, і в основному зосереджені на екологічних проблемах. Шукають нові можливості для інвестицій також католицька церква і церква Англії.

- Спостерігається підвищений інтерес до того, що говорить церква з питань економіки, - відзначає секретар робочої групи по етиці церкви Англії Едвард Мейсон.

- Зріс інтерес до соціально відповідальних інвестицій, - говорить гендиректор Центральної фінансової ради Методистської церкви Великобританії Білл Седдон.

До речі, нещодавно британські баптисти продали акції Tesco, оскільки та торгує тютюном і алкоголем. Баптисти не вкладають у компанії, частка доходів яких від тютюну і алкоголю перевищує 5%, а найбільший британський рітейлер її не розкриває.
 
6 мая 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • Заява Кримського козачого Союзу: «Ні - ісламським екстремістським угрупованням в Криму!»
  • Конституційний суд Росії відмовив саєнтологічної секті у розгляді скарги
  • Хто приватизував «три шістки»?
  • У США судять відомого сектанта-педофіла Тоні Аламо
  • Парафіяни «Посольства Божого» розповіли про те, як вони стали жертвами фінансових афер своїх пасторів
  •