Саудівська Аравія фінансує ісламізацію Балкан, щоб використовувати місцевих мусульман як вахабитських бойовиків

Саудівська Аравія фінансує ісламізацію Балкан, щоб використовувати місцевих мусульман як вахабитських бойовиківСаудівська Аравія витрачає сотні мільйонів доларів задля пропаганди джихаду на Балканах і вербування бойовиків, які згодом перекидаються до Афганістану. Влада Македонії стверджує, що саудівські благодійні фонди фінансують екстремістські салафітські (ваххабітські) секти, які нехарактерні для традиційної на Балканах помірної версії ісламу. Македонська влада стверджує, що кінцевою метою саудівської активності є дестабілізація Балкан.

Фінансовані саудівцями фонди платять мусульманським чоловікам «стипендії» - близько 400 доларів на місяць. За це чоловіки повинні відрощувати бороди й змушувати своїх дружин носити нікаб, чадру й бурку. За офіційними відомостями, тільки за минулий рік на території Македонії були завербовані 50 бойовиків для війни в Афганістані.

Один з лідерів традиційної мусульманської громади Македонії, Сулейман Рексепі, заявив, що велика кількість мечетей була силою відібрана радикальними угрупованнями в мусульман, які дотримуються традиційної версії ісламу.

Чотири центральних мечеті в Скоп'є більше не контролюються мусульманською релігійною владою. В них проповідують нові імами, які були спонтанно обрані «народом». Рексепі каже: «Їх ваххабітські вчення зовсім чужі нашим традиціям і суті ісламу, який є толерантною й відкритою релігією».
 
2 апреля 2010
 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ

  • При МЗС відкрилося «Посольство Боже»
  • На пакистансько-афганському кордоні вбито більше 20 турецьких бойовиків
  • «Солдати халіфату» в Казахстані
  • Президентом США може стати сектант
  • У Гагаузії готується прийти до влади «антисектантський блок»
  •